Star gazetesi yazarı Yakup Köse, AKP'yi 28 Şubat konusunda aciz olmakla itham etti

Star gazetesi yazarı Yakup Köse, AKP'yi 28 Şubat konusunda aciz olmakla itham etti

İBDA-C Üyesi olmakla yargılanan Star gazetesi yazarı Yakup Köse, AKP'yi 28 Şubat konusunda yerin dibine soktu. Köse, madem gücünüz yetmiyor, 28 Şubat'a bayram ilan edin diye yazdı.

İşte Yakup Köse'nin bugün Star gazetesinde yayınlanan köşe yazısı:

28 Şubat darbesinin yıldönümü...
Darbenin 24. yılını idrak ediyoruz!

Lügatte "idrak etmek", "Bir şeyi anlamak, niteliğinin ne olduğunu kavramak, algılamak" mânâlarına geldiği yazıyor.

Peki benim "Darbenin 24. yılını idrak ediyoruz!" dememin bir mânâsı var mı?

28 Şubat darbesinin tüm unsurları ellerini kollarını sallayarak gezerken "Darbenin 24. yılını idrak ediyoruz!" dememin bir mânâsı yok!..

Ben de lafın gelişi yazdım zaten...

Sizler de lafın gelişi okuyun lütfen...

Darbecilerin keyfi yerinde, yaptıklarının yanlarına kâr kaldığı düşüncesinin verdiği rahatlıkla hırlamaya da devam ediyorlar.

28 Şubat'ta darbecilere direnler ise hâlâ mahkeme kapılarında...

Mahkeme kapılarından kurtulanlar ise helal lokma peşindeler ama...

Aması şu, 20 yıllık iktidarında Ak Parti 28 Şubatçılar'ın fişlemelerini imha etmediğinden, mahkeme kapılarından kurtulan 28 Şubat mağdurları 'temiz kağıdı' alıp da işe giremiyorlar!

Sadece kendileri mi, aileleri de; "Baban 28 Şubat'ta yargılandığından sana devlette görev veremeyiz" denilerek çocuklarımıza devlet kapıları kapanıyor.

28 Şubat cuntasının Müslüman Anadolu halkını fişlemek için kurduğu Batı Çalışma Grubu'nun hazırladığı fişler devlet nezdinde hâlâ câri!

Yönetimde yenilenen devletin hafızası hâlâ eski; darbeci hafıza silinemedi...

Böyle bir kepazelik, böyle bir rezillik içinde 28 Şubat'ı idrak ediyoruz, 28 Şubat'ı konuşuyoruz!..

Lâf aramızda ben 28 Şubat cuntasının asker kanadına acımaya başladım. Gariplerim birkaç kere mahkemeye gidip gelirken cuntanın medya, iş dünyası ve diğer unsurları keyiflerine keyif kattılar. Onların ne günahı vardı yahu, adamları mahkemeye getirip değerli vakitlerini aldınız!..

Benim Ak Parti'ye bir teklifim var: Mâdem 28 Şubat cuntasından hesap sormaya gücünüz yetmiyor, mâdem darbecilerin Müslüman Anadolu'nun evlatları hakkında hazırladıkları fişleri bile silemiyorsunuz o zaman 28 Şubat'ı bayram ilan edin; kökten çözüm!..

Hatta o gün resmî tatil olsun. Yurtdışındaki tüm temsilciliklerimizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'inde de kutlamalar yapılsın, ihmâl edilmesin!

24. yılını idrak ettiğimiz 28 Şubat darbe bayramınızı tebrik ederim, nice darbelere!..

 

Medya