Star Wars''un Han Solo karakterinin silahı 550.000 dolara satıldı!

Star Wars''un Han Solo karakterinin silahı 550.000 dolara satıldı!

Star Wars Episode VI - Return of the Jedi (Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi''ın Dönüşü) filminde ABD''li oyuncu Harrison Ford''un canlandırdığı Han Solo karakterinin silahı, New York''ta düzenlenen bir açık arttırmada 550.000 dolara alıcı buldu.

George Lucas'ın, dünya çapında milyonlarca hayrana ulaşmış Star Wars'ın serisi halen gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Star Wars Episode VI - Return of the Jedi (Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi'ın Dönüşü) filminde ünlü ABD'li oyuncu Harrison Ford'un canlandırdığı "Han Solo" karakterinin silahı bir açık arttırmada satıldı. New York'ta düzenlenen bir açık arttırmada filmde kullanılan ünlü oyuncunun silahı 550.00 dolara alıcı buldu.

HAN SOLO KİMDİR?

Han Solo, orijinal Yıldız Savaşları (Star Wars) üçlemesinde yer alan kurgusal bir karakterdir. Yıldız Savaşları: Bölüm IV - Yeni Bir UmutYıldız Savaşları: Bölüm V - İmparator, Yıldız Savaşları: Bölüm VI - Jedi'ın Dönüşü ve Bölüm VII - Güç Uyanıyor filmlerinde Harrison Ford tarafından canlandırılmıştır. Ortağı Chewbacca onun yardımcı pilotudur. Aksi ve alaycı bir pilot olan Han Solo, filmlerin hikâyesine, yüklü bir ücret karşılığında gemisine aldığı Luke Skywalker ve Obi-Wan Kenobi sayesinde girer. Ödül için kurtardığı Leia Organa'ya aşık olur. Gemisi Millenium Falcon, Kessel Run turunu 12 parsekten daha az bir zamanda tamamlamıştır.

Film için yazılan ilk taslaklarda George Lucas onu insandan ziyade adı "Jabba the Hutt" olan bir yaratık olarak düşünmüştü. Ancak daha sonra bu fikrinden vazgeçti. Lucas rol için başka oyuncular düşünmüştü. Ancak oyuncu denemelerinde replikleri okuması için işe alınan Harrison Ford'un senaryoyu alaycılık ile okuması Lucas'ın dikkatini çekmesini sağladı ve rol onun oldu. Ford, ikinci filmden sonra yönetmen ve yapımcı Lucas'tan karakterini öldürmesini istedi. Ancak karakterin hikâyedeki önemini bilen Lucas bu teklifi reddetti. Han Solo, Yıldız Savaşları'nın radyo dramalarında Perry King tarafından seslendirildi. Film serisinin sadece orijinal üçlemesinde yer alan Han Solo'nun Yıldız Savaşları: Bölüm III - Sith'in İntikamı filminde de kısa bir sahnede görünmesi planlanmıştı. Ancak daha sonra filmin yapımcıları bu fikirden vazgeçtiler. Brian Daley, karakterden esinlenerek Han Solo'nun Maceraları (The Adventures of Han Solo) adlı bir kitap serisi yazdı.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.