Starfield 15 dakikalık video yayınlandı

Starfield 15 dakikalık video yayınlandı

Microsoft’un oyun tarafındaki planlarını paylaştığı bu etkinlikte tanıtılan oyunlardan biri de uzun süredir heyecanla beklediğimiz, Bethesda stüdyosunun yeni oyunu Starfield oldu. Bethesda, oyun içi görüntülerden oluşan 15 dakikalık bir video yayınlandı.

Yayınlanan bu video, oyun severleri nasıl bir deneyimin beklediği konusunda daha net bir fikre sahip olmamızı sağladı. Bethesda’nın Creatin Engine 2 oyun motorundan güç alan oyunda oyun severler 1000’den fazla özgün gezegeni ziyaret edip keşfedebiliyor. Yayınlanan videoda da bir oyuncunun bu gezegenleri ziyaret edip hem FPS hem de TPS modunda bu gezegenlerde çeşitli eylemler gerçekleştirmesini izliyoruz. Xbox Showcase etkinliğinde yayınlanan bu videoyu aşağıda bulabilirsiniz.

starfield

Fallout ve The Elder Scrolls gibi iki efsanevi oyun serisini oyun dünyasına kazandıran Bethesda Studios’un 2018 yılında düzenlenen E3 oyun fuarında duyurduğu Starfield, Bethesda’nın 25 yıl sonra çıkaracağı ilk yeni oyun serisi olduğu için büyük heyecan yaratmıştı. Oldukça iddialı gelen oyunun çıkışı defalarca ertelenmiş olsa da nihayet önümüzdeki yılı oyunu oynama şansı yakalayacağız gibi duruyor. Kısa süre önce paylaşılan bilgiler, oyunun 2023 yılının mart ayında satışa sunulacağını ortaya çıkarmıştı.

Bethesda’nın uzayda geçen bir Skyrim olarak tanımladığı oyun, oyun severlerin kendi istedikleri şekilde tasarladıkları karakterleriyle yeni dünyalar keşfetmelerine imkan sağlayacak.

Telegram ücretli abonelik sisteminin bu ay başlayacağını açıkladı

Teknoloji