Steven Spielberg Netflix'le anlaştı

Steven Spielberg Netflix'le anlaştı

Daha önce dijital platformlarla ilgili bir tartışmayla gündeme gelen Oscar ödüllü yönetmen Steven Spielberg, Netflix'le bir anlaşmaya imza attı.

"E.T.", "Jaws", "Jurassic Park" gibi kült filmlerin yönetmeni Steven Spielberg yeni film projeleri için dijital yayın platformu Netflix'le anlaşmaya imza attı. Kurucuları arasında yönetmen Spielberg'in de bulunduğu Amerikan eğlence şirketi Amblin Partners ve Netflix bu anlaşmayla, her yıl en az iki uzun metrajlı film hazırlayacak.

Independent Türkçe'nin Screen Rant'tan aktardığı habere göre, Netflix'in CEO'su Ted Sarandos anlaşmaya yönelik yaptığı açıklamada, Spielberg'i "yaratıcı bir vizyoner ve lider" diye tanımlarken, platformun yönetmenin kariyerinde yer almasından "onur ve heyecan" duyduğunu söyledi. 

Netflix'le yapılan görüşmelerin ardından ortaklığın yeni hikâyeler anlatmak ve yeni yöntemlerle izleyicilere ulaşmak açısından "harika bir fırsat" sunduğunu aktaran Spielberg iki yıl önce dijital yayın platformlarına yönelik eleştirel ifadelerde bulunmuş ve dijital platformlarda gösterilen filmlerin Oscar Ödülleri'nde değil Emmy Ödülleri'nde yarışması gerektiğini söylemişti.