Şubat ayının en çok satan otomobilleri

Şubat ayının en çok satan otomobilleri

Malum, son aylarda otomotiv sektöründe önüne geçilemeyen bir daralma yaşanıyor. Hükümetin ÖTV vergisinde indirime gitmesine karşın hala satışlar istenilen

Malum, son aylarda otomotiv sektöründe önüne geçilemeyen bir daralma yaşanıyor. Hükümetin ÖTV vergisinde indirime gitmesine karşın hala satışlar istenilen seviyelere çıkmış değil. Yine de Mart ayının sonunda bitecek olan ÖTV indiriminden ötürü Şubat ayında satışlarda biraz kıpırdanma yaşandı.

Tabi ki bu durum satışların geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yaklaşık olarak yüzde 47 oranında azaldığı gerçeğini değiştirmiyor.

Şubat ayında en çok satan otomobiller listesine baktığımızda, zirvedeki isimlerin yer değiştirmediğini görüyoruz. Hala Fiat’ın sevilen modeli Egea açık ara farkla önde bulunuyor. Elbette bu durumda İstanbul’da yer alan taksilerin büyük bir çoğunluğunun Egea olması da büyük önem arz ediyor. Ayrıca şirketlerin kiraladığı filo araçlarında da en çok tercih edilen model Egea.

Öte yandan Renault grubunun iki popüler modeli Clio ve Megane da Şubat ayında yükselişe geçen isimler arasında yer alıyor.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Şubat ayının en çok satan otomobiller listesi ile başbaşa bırakalım.

Fiat Egea

Toplam Satış Adedi: 2647

Renault Clio

Toplam Satış Adedi: 1436

Renault Megane

Toplam Satış Adedi: 1215

Honda Civic

Toplam Satış Adedi: 914

Toyota Corolla

Toplam Satış Adedi: 873

Volkswagen Passat

Toplam Satış Adedi: 812

Volkswagen Polo

Toplam Satış Adedi: 434

Volkswagen Golf

Toplam Satış Adedi: 414

Hyundai Accent Blue

Toplam Satış Adedi: 383

Peugeot 301

Toplam Satış Adedi: 371

2019 yılını siber güvende geçirmek için şirketlere 10 öneri!

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji