Şule Aydın'ın ilk konuğu Taylan Kulaçoğlu

Gazeteci Şule Aydın, ilk yayınını medyada 'sakıncalı çocuk' olduğu için yer bulamayan Taylan Kulaçoğlu ile gerçekleştirdi. Kulaçoğlu, yaşadıklarına dair ayrıntıları ve mahkeme sürecini anlattı.

Gazeteci Şule Aydın, Halk TV'yle yollarını ayırdıktan sonra yeniden ekranlara dönüyor. Ancak bu kez kişisel YouTube hesabı üzerinden. Sosyal medyada paylaştığı tanıtımla YouTube'dan 'bağımsız ve patronsuz' şekilde yayıncılığını sürdüreceğini söyleyen Aydın'a kısa sürede hem medya içinden hem de vatandaşlardan çok sayıda destek geldi.

Şule Aydın'ın ilk programı bugün (23 Mart 2021 Salı) saat 23.00'da Taylan Kulaçoğlu ile gerçekleşti. Kulaçoğlu'nun duruşması yarın. Duruşmadan önce yapılan yayında hem RedHack davası süreci hem de İsimsizler Hareketi'ne dair ayrıntılar konuşuldu.

Şule Aydın ilk yayınının duyurusunu şöyle yaptı:

"Mahalle Güzelleştirme Derneği üyesi bile değilim"

Yayında, sonda soracağı başta soracağını söyleyen Şule Aydın "Size yöneltilen suçlamalardaki sekiz örgütten herhangi birine üye misiniz?" sorusunu sordu. 

Kulaçoğlu, soruya şöyle yanıt verdi:

Mahkemede açık açık bir örgüt üyesi veya parti üyesi olsam bunu çekinmeden söyleyeceğimi belirttim. Ben kendimi sosyalist olarak nitelendiriyorum. Biz sosyalistler düşüncelerimizi hiçbir koşulda gizlemeyiz. Ne istediniz de vermedik dediklerini bir anda terörist ilan ettiler. Bu ülkede herkes bir anda terörist ilan edilebilir. Mahalle Güzelleştirme Derneği üyesi bile değilim. Sadece kendi etki alanım çerçevesinde yanlış gördüklerime ses çıkarmaya çalışan vicdanlı bir muhalifim.

 

GENEL