Şule Perinçek'ten Kılıçdaroğlu'na 'Ensar' açıklaması nedeniyle istifa çağrısı

Şule Perinçek'ten Kılıçdaroğlu'na 'Ensar' açıklaması nedeniyle istifa çağrısı

Son dönemde AKP'ye yakın söylemleri ile dikkat çeken ve canlı yayındaki tartışmada Yalçın Küçük'ün 'Tayyip Bey gibi konuşuyorsun' diye uyardıoğı Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek'in eşi ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı...

Son dönemde AKP'ye yakın söylemleri ile dikkat çeken ve canlı yayındaki tartışmada Yalçın Küçük'ün 'Tayyip Bey gibi konuşuyorsun' diye uyardıoğı Vatan Partisi Lideri Doğu Perinçek'in eşi ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek, Hükümete yakın Sabah gazetesine yaptığı açıklamayla CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu Aile Bakanı'na yönelik sözleri nedeniyle istifa etmeye çağırdı. Perinçek, "Bu hem siyaseten hem kadını zedelemesi bakımından çok ayıptır. Bunun da hiçbir özrü yoktur. Bu tür bütün siyasetçilerin görevden çekilmesini talep ediyorum" dedi.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AKP'lilerin Ensar Vakfı'na sahip çıkan tavırlarını eleştirirken,"Çocuklara sahip çıkın vakıflara değil. Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor. Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda o zaten hiç konuşmuyor" ifadelerini kullanmıştı. Söz konusu ifadeleri Kılıçdaroğlu'ndan önce İçişleri Bakanı Muammer Güler, Reza Zarrab'a kullanmıştı.

İşte Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şule Perinçek'in Hükümete yakın sabah.com.tr 'ye yaptığı açıklamalar:

Bu olaya iki noktada çok büyük tepki duydum. Birincisi kadın siyasetçi olarak, siyaset artık laf yetiştirme Karagöz-Hacivat durumuna geldi. Türkiye'nin bu kadar sorunları varken laf cambazlığına hakikaten büyük tepki gösteriyorum. İkincisi de kadın yazar olarak, kadının bu konuda siyasette malzeme yapılmasına zaten öteden beri çok tepkiliyiz, ilk kullanana da son kullanana da... Sn. Kılıçdaroğlu diyor ki ''o sözleri ilk karşı taraf kullandı'' neden ben kullanmıyorum öyle bir şeyi? Kadını malzeme olarak görünce siyasette bu tür şeylere yol açabiliyor.

''BU TÜR SİYASETÇİLER GÖREVDEN ÇEKİLMELİ''

Çözümsüzlükten, siyaset üretilemediğinden bu tür şeylere başvuruyorlar.Türkiye'nin önündeki sorunlara çözüm üretilemedikleri için ancak böyle laf atmayla siyaset yapabiliyorlar. Bu hem siyaseten hem kadını zedelemesi bakımından çok ayıptır. Bunun da hiçbir özrü yoktur. Bu tür bütün siyasetçilerin görevden çekilmesini talep ediyorum. Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulacak, buna kadaına şiddette dahil çözüm üretecek siyasetçilerin gelmesi mecburiyettir.

aksjdasd.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika