Süleyman Soylu, Suriye operasyonuna karşı çıkanları hedef aldı

Süleyman Soylu, Suriye operasyonuna karşı çıkanları hedef aldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlemesi olası operasyonu eleştirenleri hedef alarak,"Kendi sosyal hırsızlıklarını

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine düzenlemesi olası operasyonu eleştirenleri hedef alarak,"Kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışıyorlar" dedi.

Karabük'te konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, olası operasyon önce Batı'yı samimiyetsizlikle suçladı. Soylu, "Türkiye’nin karşısında kimse şımaramaz" dedi.

"YPG/PKK meselesi, bu işin son darbesi olacaktır" ifadelerini kullanan Soylu, şunları kaydetti:

“Bugün Türkiye’ye dönük olarak o bölgedeki barış operasyonuyla ilgili demografik yapıyı bozacağı iddiasında bulunanlar, esasında kendi sosyal hırsızlıklarını örtmeye çalışmaktadır. Bu kadar açık ve net. Batı bu konuda samimiyetsizdir. Türkiye’nin karşısında kimse şımaramaz. 40 yıldır Türkiye’nin sınırları içinde terör eylemleri yapacaksın, hem insan hem de birçok maliyet oluşturacaksın, insanları göçe zorlayıp ceremesini Türkiye’ye çektireceksin, sonra biz bunun hesabını sormayacağız öyle mi? Bunun hesabını sorarız. Türkiye 15 Temmuz’dan beri tüm güvenlik problemlerini bütüncül bir yaklaşımla çözmektedir, önümüzdeki süreçte de YPG/PKK meselesi, bu işin son darbesi olacaktır.”

“Hiç kimsenin bir ülkedeki istikrarsızlığı fırsat bilerek, fiili durum oluşturarak, bir terör devleti kurmasına bizler müsaade edemeyiz ve sınırlarımızın içinde bizi sürekli rahatsız eden, evlatlarımızı şehit eden bu örgütlere de müsamaha etmemiz söz konusu değildir. Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği perspektifte bu irini kaynağında kurutmaya kararlıyız.”

Politika