Süleyman Soylu Türkgün gazetesine konuştu: Daha fazla demokrasi istemenin kime bir zarar olur?

Süleyman Soylu Türkgün gazetesine konuştu: Daha fazla demokrasi istemenin kime bir zarar olur?

Süleyman Soylu Mhp'ye yakın Türkgün gazetesine, demokrasi, insan hakları gibi konularla ilgili açıklamalar yaptı

Bakan Süleyman Soylu, "Daha fazla demokrasi istemenin kime bir zarar olur? İnsan hakları konusunda en üst seviyeye gelmenin kime bir zararı olabilir?" dedi.

Süleyman Soylu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan İnsan Hakları Eylem Planı ile ilgili konuştu. MHP'nin yayın organı Türkgün gazetesine konuşan Soylu, "Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın 2 Mart 2021 tarihinde açıkladığı İnsan Hakları Eylem Planı’nın kişilik haklarını iyileştirilmeyi ve bazı hukuki aksaklıkları ortadan kaldırmayı hedeflemesi muhalefet partileri tarafından 'Türkiye’de hukukun yeterince işlemediğinin' ikrarı ve beyanı olarak yorumlandı. Bu yorumu nasıl değerlendirirsiniz?" sorusu üzerine "Daha fazla demokrasi istemenin kime bir zarar olur? İnsan hakları konusunda en üst seviyeye gelmenin kime bir zararı olabilir?" ifadelerini kullandı.

Soylu'nun açıklamaları şu şekilde: "Muhalefet demokrasilerde var. Ancak demokrasiler muhalefete 'istemezük, yıkalım, kötüleyelim' görevi vermemiştir. Elbette ki eleştiri görevi vermiştir ama bu görevi vermemiştir. İnsanın hayatında her şey tekamül ediyor. Toplumların hayatında her şey tekamül ediyor, ihtiyaçlar artıyor, ihtiyaçlar gelişiyor, nesiller değişiyor. Türkiye’nin ekonomik ve sosyal gelişmesi birçok ihtiyacı peşinde getiriyor. Daha fazla demokrasi istemenin kime bir zarar olur? İnsan hakları konusunda en üst seviyeye gelmenin kime bir zararı olabilir? Bu 'en' seviyesinin kötü olduğu anlamına gelmez ki. Ama 'en' seviyesine ulaşmak hepimizin iddiasıdır. Sonra Cenab-ı Allah insanı yaratılmışların en şereflisi olarak yaratmıştır. Her şey ona layıktır. En üstün insan hakları da ona layıktır. Bunu sağlamakla mükellefiz. Bizim dinimizin emri bu. Bizim atalarımızın öğrettiği bu. Bizim milletimizin asaleti bu. Bizim yürüdüğümüz toprakların bize bezediği bu. Hepsi bu. Mevlana da bunu demiş. Hoca Ahmet Yesevi de bunu demiş. Hacı Bektaş da bunu söylemiş. Beldesinde bulunduğumuz Hacı Bayram da bunu söylemiş." 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika