Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'Sedat Peker' yanıtı

Süleyman Soylu'dan Kılıçdaroğlu'na 'Sedat Peker' yanıtı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili yanıt verdi.

Türkiye, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamalarıyla sallanıyor. Açıklamalar kamuoyunda ve sosyal medyada "İkinci Susurluk" olarak değerlendiriliyor. Peker'in iddialarını gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan çok sert yanıt geldi. Bakan Soylu, "Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı?" ifadelerini kullandı.

Soylu'nun yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

Bir ülkede Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı, Kırmızı Bülten talep edilen organize suç örgütü yöneticisinin, güvenlik güçlerimize yönelik iftira ve akla sığmayan ithamlarına sığınarak siyaset yapar mı?


Acizlik, çürümüşlük...

 

Mafyaya neler yaptığımızı, nasıl çökerttiğimizi, bu bağırtıların neden çıktığını sorarsan anlatırım.

 

Mafya konusunda tek yapamadığımız, her seçimi kaybeden siyaset mafyasının Türk Siyaseti'ne musallatlığına çaresiz kalmaktır.

Sedat Peker AK Parti'yi destekliyordu

Soylu'nun bu açıklamaları, akıllara Sedat Peker'in AK Parti için oy istediği ve "Cumhurbaşkanına hakaret edenleri en yakın bayrak direğine asacağız" sözlerini getirdi. Peker ayrıca AK Parti hükümetinin Suriye'deki iç savaşta desteklediği Özgür Suriye Ordusuna da (ÖSO) düzinelerce 4x4 arazi aracı göndermişti.

whatsapp-image-2021-05-09-at-17-26-51.jpegwhatsapp-image-2021-05-09-at-17-26-52.jpegwhatsapp-image-2021-05-09-at-17-28-09.jpeg

GENEL