Süleyman Soylu'ya koronavirüs bulaştıran AKP'li isim ortaya çıktı

Süleyman Soylu'ya koronavirüs bulaştıran AKP'li isim ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eşi ve çocuğuyla beraber koronavirüse yakalandığını açıkladı. Bakan Süleyman Soylu'nun en son bir araya geldiği AKP'li Milletvekilinden virüsü aldığı iddia edildi.

AKP İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın ailesinde korona vakalarının olması, bunun ardında Bakan Soylu ile aynı toplantıda görülmesi, sonrasında testinin pozitif çıkması ve son olarak da Bakan Soylu’nun koronavirüse yakalanması dikkat çekti.

İzmir’deki 6,9’luk depremin ardından, devletin tüm yetkili birimleri de deprem bölgesine akın etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bölgede görülmemesi merak konusu olmuştu. Odatv, Bakan Soylu’nun koronavirüse yakalanması nedeniyle kendisini karantinaya aldığını yazdı.

Koronavirüse yakalanan AKP'li vekil, temaslıyken Bakan Soylu'nun olduğu toplantıya katıldı iddiası

Koronavirüse yakalanan AKP'li vekil, temaslıyken Bakan Soylu'nun olduğu toplantıya katıldı iddiası

Peki Süleyman Soylu korona virüsü nereden kaptı?

Supersilivri haber sitesi 27 Ekim tarihli haberinde, AKP İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca’nın eşi Yavuz Kaynarca geçen hafta sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımda; hem kendisi hem de iki oğlunun testlerinin pozitif çıktığı ve tedavi altında olduklarını, eşi ve kızının ise negatif çıktığını belirtmiş, olayın medyaya yansıması üzerine de paylaşımını kaldırdığını yazmıştı.

Buna karşın AKP’li vekil Kaynarca “temaslı” statüsünde olmasına rağmen 22 Ekim 2020 Perşembe günü Ankara’da bulunan Silivrili muhtarlarla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun buluştuğu toplantıya katılmış ve Soylu ile yan yana oturmuştu.

Tülay Kaynarca 27 Ekim’de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda test sonucunun pozitif çıktığını açıklamıştı.

AKP’li vekil Tülay Kaynarca’nın ailesinde korona vakalarının olması, bunun ardında Bakan Soylu ile aynı toplantıda görülmesi, sonrasında testinin pozitif çıkması ve son olarak da Bakan Soylu’nun koronavirüse yakalanması dikkat çekti.

 

Sağlık