Süper Lig takımı amatör lige düştü!

Süper Lig takımı amatör lige düştü!

TFF 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden Manisaspor ligin bitimine dört hafta kala evinde Çankaya Futbol Kulübü'ne 3-2 mağlup olarak amatör lige düştü.

TFF 3. Lig 1. Grup'ta mücadele eden Manisaspor ligin bitimine dört hafta kala evinde Çankaya Futbol Kulübü'ne 3-2 mağlup olarak amatör lige düştü.

Altı sezon boyunca Süper Lig’de mücadele eden, Arda Turan, Caner Erkin, Hakan Balta, Selçuk İnan, Burak Yılmaz, Holosko, Uğur İnceman gibi oyuncuları Türk futboluna kazandıran Manisaspor'un, ligin bitimine 4 hafta kala amatör lige düşmesi kesinleşti.

Türk futboluna sayısız yıldız kazandıran ve Süper Lig’de 6 sezon yer aldıktan sonra içine düştüğü mali sıkıntılar, yanlış yönetim ve transfer politikaları sonrası Süper Lig’den, 3. Lig’e kadar düşen Manisaspor, Misli.com 3. Lig 1. Grup 26. Hafta karşılaşmasında evinde ağırladığı Çankaya Futbol Kulübü'ne yenilerek tarihinde ilk kez amatör lige düştü.

Karşılaşmanın son düdüğünün çalmasıyla büyük bir üzüntü yaşayan genç futbolcular gözyaşlarına hakim olamadı.

Manisaspor, 2019-20 sezonunda da 3. Lig’den Amatör Lige düşmüş, Türkiye Futbol Federasyonu’nun küme düşmenin kaldırılması kararıyla ligde kalmıştı.

Spor