Suriye Ordusu, El Bab’da IŞİD'i sıkıştırıyor

Suriye Ordusu, El Bab’da IŞİD'i sıkıştırıyor

Suriye ordusu, IŞİD'in El Bab kentinin yakınlarında konuşlandırdığı üç güvenlik çemberini başarıyla geçti. Sputnik'teki habere göre, askeri kaynaklar, piyadelerin, bir taraftan Hanaser kentinden Fırat nehrindeki Esad gölü...

Suriye ordusu, IŞİD'in El Bab kentinin yakınlarında konuşlandırdığı üç güvenlik çemberini başarıyla geçti. Sputnik'teki habere göre, askeri kaynaklar, piyadelerin, bir taraftan Hanaser kentinden Fırat nehrindeki Esad gölü barajına doğru yol aldığını, diğer bir biriğin batıdan El Bab'a doğru yaklaştığını, çüncü birliğin de Kweiris hava üssünden teröristlerin üzerine ilerlediğini belirtti.

YÜZLERCE IŞİD MİLİTANI ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Piyade birlikleri manevra yaparak teröristlere düzenlediği saldırıda birçok yerleşim yeri IŞİD militanlarından temizlenirken, yüzlerce terörist etkisiz hale getirildi.

23 gün önce başlatılan operasyon sayesinde El Bab'daki teröristler çembere alınırken, Suriye'nin kuzeyini doğu bölgesiyle birleştiren, stratejik öneme sahip Hanaser yolunun güvenliği sağlandı. Ayrıca Suriye ordusu, Halep halkı için en önemli su kaynağı olan Esad barajına yaklaştı.   

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya