Suruç katliamı sanığı yine ifade vermedi!

Suruç katliamı sanığı yine ifade vermedi!

Suruç katliamı davasının yargılanan tek sanığı Y.Ş'in talimatla alınacak olan ifadesi bugün de alınamadı. ETHA’nın aktardığına göre; Suruç katliamına ilişkin iddianamede Ankara katliamı nedeniyle tutuklu bulunan Y.Ş...

Suruç katliamı davasının yargılanan tek sanığı Y.Ş'in talimatla alınacak olan ifadesi bugün de alınamadı. ETHA’nın aktardığına göre; Suruç katliamına ilişkin iddianamede Ankara katliamı nedeniyle tutuklu bulunan Y.Ş ile firari durumdaki D.Bve İ.B sanık olarak yer alıyor. Davanın tek yargılanan ve Ankara Sincan F Tipi Hapishanesi’nde bulunan sanığı Y.Ş, Urfa Hilvan’da görülen davanın hiçbir duruşmasına götürülmedi.

Önceki duruşmada avukatlar, fotoğraflar SEGBİS ile teşhis edilemediğinden sanığın duruşmaya getirilmesi ya da Ankara’da talimatla ifadesinin alınması talebinde bulunmuştu. Mahkemenin talebi kabul etmesi üzerine Y.Ş’in bugün Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi’nde talimatla ifadesi alındı.

Ancak sanık Ş., susma hakkını kullanacağını ve hiçbir soruya yanıt vermeyeceğini söyledi. Ş’in ifadesi alınamadan duruşma sonlandırıldı.

10 Ekim Ankara katliamı davasının da avukatlarından olan Kazım Bayraktar, söz konusu fotoğraflardan bir kısmının Ankara davasında teşhis edildiğini belirterek, o davada ortaya çıkan delilleri Suruç katliamı davasında da kullanacaklarını söyledi.