Suudi Arabistan’da teravih namazı 10 rekata indirildi

Suudi Arabistan’da teravih namazı 10 rekata indirildi

Suudi Arabistan'da yaklaşan Ramazan ayı ile ilgili koronovirüs ve salgın kapsamları da göz önüne alınarak bazı kararlar bildirildi.

Suudi Arabistan'da Kabe ve Mescid-i Nebevi'de Ramazan ayı hazırlıkları tamamlandı. Koronavirüs salgını kapsamında alınan kararlara göre bu yıl Ramazan ayında teravih namazlarının 20 yerine 10 rekat olarak kılınacağı açıklandı.

Ramazan Bayramı ne zaman, kaç gün tatil? Diyanet dini günler takvimiRamazan Bayramı ne zaman, kaç gün tatil? Diyanet dini günler takvimi

Suudi yetkililer, Ramazan ayında teravih namazlarının 20 yerine 10 rekat kılınacağını ve itikaf yapılmayacağını açıkladı. Alınan kararlardan , Kabe’deki Mataf alanının sadece tavaf için açık olacağı, bu alanda namaz kılınmayacağı ifade edildi. Ayrıca, namaz kılındığı vakitlerde yaşlı ve engellilerin de kendilerine ayrılan bölümlerde namazlarını kılacakları bildirildi.

Prof. Dr. Alper Şener: Cumartesi yasaklarının belirgin bir katkısı olmazProf. Dr. Alper Şener: Cumartesi yasaklarının belirgin bir katkısı olmaz

 

Kaynak:Haber Kaynağı

Dünya