'T A M A M' kampanyası mecliste tartışma yarattı!

'T A M A M' kampanyası mecliste tartışma yarattı!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün grup toplantısında “Milletimiz ''tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz'' sözleri üzerine, Twitter’da başlayan “T A M A M'' kampanyası dünya gündemine girerken,...

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün grup toplantısında “Milletimiz ''tamam’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz'' sözleri üzerine, Twitter’da başlayan “T A M A M'' kampanyası dünya gündemine girerken, TBMM Genel Kurulu’nun da gündemine oturdu. Meclis Başkanı Ahmet Aydın'ın "Konuşmanızı Tamamlayın lütfen" demesi üzerine CHP'li Özgür Özel "Bakın siz de tamam dediniz' diye karşılık verdi. Özel'in bu sözleri salonda büyük alkış aldı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Genel Kurul’daki görüşmelerde kürsüye çıkan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş konuşmasında Twitter’da açılan “T A M A M'' hashtag’ini hatırlatıp, “Bilmiyorum duydunuz mu? Duymadıysanız ben paylaşayım. Bugün Cumhurbaşkanı bir konuşmasında şöyle dedi: “Şayet bir gün milletimiz ''Tamam.’ derse ancak o zaman biz kenara çekiliriz.'' İşte bu söz üzerine şu anda -sanırım son rakam 600 bin oldu- dünya TT listesinde. Uluslararası alanda bütün dünya, Erdoğan’ın gitmesine ne kadar büyük bir arzuyla hem de saatler içinde -böyle uzun bir zaman değil, üç saatlik bir zaman dilimi içinde- milletin gidişe nasıl “Tamam.'' dediğini konuşuyor.'' dedi.

24 HAZİRAN'DA GÖRECEĞİZ
Milletvekilerinin tartışması bir süre daha sürerken, söz alan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Naci Bostancı, “Şimdi, 24 Haziran'da göreceğiz. Hiç kimsenin bu milletle telepatik güçler marifetiyle her biriyle bağ kurarak onun üzerinden sanki milleti temsil ediyormuş gibi konuşmasına gerek yok'' ifadelerini kullandı. Buna karşılık Meclis Başkanı Ahmet Aydın, “Tamamlayın lütfen'' dedi ve Genel Kurul şöyle devam etti:

Meclis Başkanı Ahmet Aydın – Tamamlayın lütfen.

CHP Vekili Özgür Özel – Bak “Tamam'' dediniz. (CHP sıralarından alkışlar)

HDP Vekili Meral Danış Beştaş – “Tamam'' dediniz.

AKP Vekili İsmail Tamer – “Tamamlayın'' dedi “tamam'' demedi.

Meclis Başkanı Ahmet Aydın – “Tamamlayın'' derken devam ettirdim, onu da görmediniz değil mi? Devam ettiriyoruz. (AKP sıralarından alkışlar)

Kaynak: Sözcü