Taksicilerden UBER protestosu: Lüks otobüs seferleri...

Taksicilerden UBER protestosu: Lüks otobüs seferleri...

Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda bulunan taksi durağında bir grup taksici bir araya gelerek ulaşım sağlayıcı mobil uygulaması UBER'i protesto etti. Taksiciler, UBER'in Türkiye'den çıkması için bir kez daha çağrıda bulunarak...

Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda bulunan taksi durağında bir grup taksici bir araya gelerek ulaşım sağlayıcı mobil uygulaması UBER'i protesto etti. Taksiciler, UBER'in Türkiye'den çıkması için bir kez daha çağrıda bulunarak UBER'e karşı Bakırköy-Bostancı arasına lüks otobüs seferi düzenleyeceklerini açıkladı.

'KORSAN TAŞIMACILIK YAPMAKTADIRLAR'
Burada konuşan İstanbul Taksiciler Platformu Başkanı Akın Atlı, "Amerikan menşeli bir şirket akıllı cep telefonu üzerinden araçlarına müşteri bularak taksilerimizin işini çalmakta, korsan taşımacılık yapmaktadırlar. Tüm uğraşlarımıza ve tüm müdahalelerimize rağmen, işlenen suç bu kadar sabitken yetkililerin bu hırsızlara sessiz kalması son derece yanlıştır. Hukukun üstünlüğüne inandığımız ülkemizin yöneticilerini, yetkililerini ve değerli savcılarımız ile vergi müfettişlerimizi bu global hırsız ile mücadele etmeye davet ediyor, haklı davamızda bize destek olmalarını bekliyoruz" dedi. 

BUGÜNDEN İTİBAREN LÜKS OTOBÜS SEFERLERİ KOYUYORUZ
Akın Atlı, "Her gelenin, her isteyenin şehir içi yolcu taşımacılığı yapabilmesi eğer kurallara, kanunlara tabi değilse, yasal olmayan bir şey yapıldığında görmezden gelinecekse, ya da yoğunluk yaşanıyor denilip hukuk dışı alternatifler aranacaksa bugünden itibaren Bakırköy-Bostancı arasına lüks otobüs seferleri koyduğumuzu bilmenizi isteriz" diye konuştu.
Konuşmanın ardından taksiciler önünde "Bakırköy-Bostancı" yazan otobüse binip basın mensuplarına poz verdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem