Taksim'de yollar 2 gün boyunca kapatıldı: Bu neyin tedbiri?

Taksim'de yollar 2 gün boyunca kapatıldı: Bu neyin tedbiri?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak bugün saat 16.00’dan 16 Şubat'a kadar Taksim ve civarındaki bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. Ancak açıklamada böyle bir uygulamaya neden gidildiği...

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, yazılı bir açıklama yaparak bugün saat 16.00’dan 16 Şubat'a kadar Taksim ve civarındaki bazı yolların trafiğe kapatılacağını duyurdu. Ancak açıklamada böyle bir uygulamaya neden gidildiği hakkında net bir bilgi verilmedi, sadece 'tedbir' denildi.

Bu kapsamda 16 Şubat saat 04.00’e kadar Mete ve İnönü caddeleri trafiğe açık olacak.

Sıraselviler Caddesi’nde İstiklal Caddesi’ne bağlanan yollar kapatılırken, Sıraselviler’den Taksim’e olan trafik akışı, Kazancı Yokuşu’ndan yönlendirilecek.

Refik Saydam Caddesi’nden Asmalı Mescit Caddesi’ne giriş çıkış ve Tarlabaşı Bulvarı üzerinden Zambak Sokak, Atıf Yılmaz Caddesi ve Balo Sokak girişleri trafiğe kapalı olacak. Yeni Çarşı, Turnacıbaşı caddeleri, Meşelik Sokağı ve Sadri Alışık Sokağı’ndan İstiklal Caddesi’ne gidiş istikameti ve Kılıç Ali Paşa Caddesi’nden Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokağı’na giriş trafiğe kapatılacak.

İstanbsul Büyükşehir Belediyesi 13 Ocak günü İstiklal Caddesi'nde yeni altyapı sistemi kurulumu, Nostaljik Tramvay Hattına yeni ray yapımı ve darbelere dayanımlı doğal granit taş döşeme çalışması başlamıştı. Cadde boyunca bölüm bölüm kazı çalışmaları yapılıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem