Taliban mensubu İnönü Üniversitesi'nden kabul almış

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Afganistan'dan yaptığı canlı yayında yayına gelen bir Taliban militanının Türkiye'de İnönü Üniversitesi'nden kabul aldığını söylediğini aktardı.

HaberTürk programcısı Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Kabil'deki izlenimlerini anlatırken dikkat çeken bir olayı aktardı. Afganistan'da canlı yayın yaptığı sırada yanına bir Taliban militanın yanlarına geldiğini ve yayın bittikten sonra kendilerine bir yazı gösterdiğini söyleyen Ersoy, militanın Malatya İnönü Üniversitesi'nden kabul aldığını söylediğini aktardı.

Ersoy, konuşmasında şunları söyledi;

"Biz yayın yaparken bir Taliban mensubu yanımıza geldi. Türkçe biliyordu, konuştu. Kendisini göstermememizi istemedi. Yayın bittikten sonra bana kimliğini gösterdi, bir yazı gösterdi. Malatya'da İnönü Üniversitesi'nden kabul almış. Türkiye'ye gitmek istediğini söyledi. 'Ben Türkiye'de bir üniversiteden kabul aldım. Türkiye'de okuyacağım' dedi."

Gazeteci Hülya Hökenek'in "Taliban üyesi biri üniversiteden kabul almış değil değil mi?" diye sordu. Ersoy bu soru üzerine "Yok bayağı silahlı Taliban mensubu biriydi evet" yanıtını verdi.

Son Dakika Haberleri