'Tamam Platformu' kuruldu

'Tamam Platformu' kuruldu

Platformun kuruluş açıklamasında şunlara yer verildi:"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “milletimiz tamam derse'' diye devam eden konuşmasının ardından sosyal medyada 2 milyonu aşkın tweet atılmıştı. Sosyal medyayı...

Platformun kuruluş açıklamasında şunlara yer verildi:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “milletimiz tamam derse'' diye devam eden konuşmasının ardından sosyal medyada 2 milyonu aşkın tweet atılmıştı. Sosyal medyayı yerinden oynayan T A M A M furyası bir platform olarak örgütleniyor.

Seçimin ilk turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısındaki herhangi bir adaya, ikinci turunda ise Erdoğan’ın karşısında kim kalacaksa o adaya oy verilmesi gerektiğini savunan TAMAM Platformu, seçim süreci boyunca sosyal medya ve yaratıcı saha kampanyalarıyla çalışmalarını sürdürecek.

Hiçbir parti veya örgüt ile bağı olmadığını ifade eden Platform üyeleri, seçim çalışmalarının sadece siyasi partiler tarafından yürütülmemesi gerektiğini, sivil toplumun da bu seçimlerde bir taraf olduğunu ve çalışma yürütmesi gerektiğini düşünüyor. Özellikle 2017 yılındaki anayasa referandumu sırasında sivil toplum örgütlerinin, platformların, inisiyatiflerin bağımsız şekilde yürüttükleri kampanyalar sonuca etki etmişti.

S I K I L D I K
Bir grup gencin bir araya gelerek oluşturduğu TAMAM Platformu; “Erdoğan’ın keyfi yönetiminden, yüksek vergi ödeyip ikinci sınıf insan muamelesi görmekten, kutuplaştırıcı siyaset dilinden; kariyer, girişim ve başarı için liyakatın değil akrabalık bağlarının belirleyici olduğu iş ortamlarından ve Türkiye’nin dünyadan gitgide kopan içine kapanık bir ülke haline gelmesinden'' sıkılan herkese çağrı yapıyor.

Sessizlik sarmalına son ver: #TamamıYapıştır

Toplu taşıma araçları gibi görünür her yere üzerine “T A M A M'' yazılı etiket ve benzeri bildiriler asan gençlerin ilk amacı sahiplik yapısı ve sansür nedeniyle sessizlik sarmalı yaratan medyaya karşı yeni mecralar yaratmak. Platform T A M A M diyenlerin sesinin daha gür çıkacağı yeni projelerle 24 Haziran seçimleri ve sonrasında sesini duyurmayı hedefliyor.

TAMAM Platformu, twitter ve facebook üzerinden @TAMAMPlatform uzantılı hesaplarla çalışmalarını yürütecek.

ekran-alintisi-023.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem