Tandoğan: "Deprem bölgesine yardımlarımız devam edecek"

Tandoğan: "Deprem bölgesine yardımlarımız devam edecek"

Ordu'nun Perşembe İlçe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, zelzele bölgelerine olan desteklerin devam edeceğini belirterek, "Bu yardımların 'yaptık, oldu ve bitti' olmaması gerekiyor şundan dolayı orada halen bir dram var. Bu yardımların da en azından 1 yıl süresince olması gerekiyor" dedi.

Ordu'nun Perşembe İlçe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, zelzele bölgelerine olan desteklerin devam edeceğini belirterek, "Bu yardımların 'yaptık, oldu ve bitti' olmaması gerekiyor şundan dolayı orada halen bir dram var. Bu yardımların da en azından 1 yıl süresince olması gerekiyor" dedi. Belediye Başkanı Tandoğan ek olarak, gönüllü olarak zelzele bölgesinde vazife alan çalışanları ödüllendirdi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin peşinden tüm Türkiye hasar gören iller için seferber oldu. Ordu'nun Perşembe Belediyesi'nde görevli olan ekip, gönüllü olarak gittiği Adıyaman'daki çalışmalarını tamamladı. Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, bölgede vazife alan çalışanları nakdi armağan takdim etti.

"1999 depremi ile içinde oldukça büyük fark var"

Personelleri karşıladıktan sonrasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Tandoğan, "Asrın felaketi dediğimiz 11 ili etkileyen zelzele bölgesinde Perşembe Belediyesi olarak ilk günden beri yaraları sarmaya ve sıkıntıları gidermek için elimizden geldiğince var gücümüzle çaba sarf ettik. Tabii, personellerimizin büyük bir destek ve katkısı oldu, oraya tamamen gönüllülük esasına nazaran gittiler, bu nedenle onları kutlama ediyorum, bu oldukça önemliydi. Ben kendim 1999 depremini de gördüm, her 2 depremin içinde oldukça büyük fark vardı ve bu zelzele 11 ili etkiledi. Yıkımın daha oldukça olduğu, devlet otoritesinin biranda ortadan kaybolduğu bir depremdi. Ekiplerimiz süratli bir şekilde zelzele bölgelerine ulaştılar. Ben Perşembe halkımıza da oldukça teşekkür ediyorum, ilk saatlerden bu yana büyük destek oldular. Halkın tamamı tarafınca getirilen yardımları zelzele bölgelerine ulaştırmak için elimizden geldiğince çaba sarf ettik" dedi.

"Yardımların 1 yıl daha devam etmesi gerekiyor"

Kendilerine ulaşan yardımların devam ettiğini ve etmesi icap ettiğini ifade eden Tandoğan, "Bu yardımların 'yaptık, oldu ve bitti' olmaması gerekiyor şundan dolayı orada halen bir dram var. Bu yardımların da en azından 1 yıl süresince olması gerekiyor. Orada insanoğlu tüm mal varlıklarını kaybettiler, oldukça büyük can kaybımız var. Bu nedenle yardımların devam etmesini temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.

"Deprem bölgelerindeki katkılardan dolayı ödüllendirmek istedik"

"Adıyaman'da biz Ordu ve Ordulu vatandaşların yanında olduklarını onlara hissettirdik" diyen Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, şu ifadelere yer verdi:

"İnşallah tekrardan bu tür afet olmaz. Arkadaşlarımızın orada yaptıkları çalışmalardan dolayı kendilerini ödüllendirmek istedik. Kendileri zelzele bölgesinden geldiler, biz de Perşembeli olarak onlara yaptıkları katkıdan dolayı ödül vermek istedik, kendilerinden Allah razı olsun."

Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan konuşmasının peşinden zelzele bölgelerinde çeşitli alanlarda vazife alan personellere nakdi armağan takdiminde bulunmuş oldu. - ORDU

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.