Tarih belli olmuştu! İşte Muharrem İnce’nin ‘kurultay’ planı

Tarih belli olmuştu! İşte Muharrem İnce’nin ‘kurultay’ planı

CHP’nin 24 Haziran Genel Seçimleri'ndeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Genel Başkan adaylığı için açıktan bir hamle yapmayacağı öğrenildi.

CHP’nin 24 Haziran Genel Seçimleri'ndeki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Genel Başkan adaylığı için açıktan bir hamle yapmayacağı öğrenildi.

Yeniçağ gazetesinden Barış Yahya Çinçin'in haberine göre; Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay süreci yaklaşırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına kimin çıkacağı merak konusu oldu. Daha önce 2 kez genel başkanlığa aday olan Muharrem İnce’nin atacağı adımlar da CHP kulislerinde en çok konuşulan konulardan biri. Peki, Muharrem İnce kurultay sürecinde nasıl bir yol izleyecek?

"DELEGE SEÇİMLERİNİ BEKLİYOR"

Her fırsatta iddialarından vazgeçmediğini dile getiren Muharrem İnce’nin parti içerisindeki seçimlerin tamamen bitmesini ve delegelerin belli olmasını beklediği öğrenildi. Bazı illerde Muharrem İnce’ye yakın olan isimlerin seçimlerde elde edeceği başarılar da Muharrem İnce’nin hamlelerinde etken rol oynayacak.

“AÇIKTAN HAMLE YAPMAYACAK”

CHP Genel Merkezi’nin belirlediği adayların yerel seçimlerde önemli başarılar elde etmesi, Muharrem İnce’nin elini zayıflatmıştı. 24 Haziran döneminde zirveye çıkan ancak daha sonra sergilediği tutum ile desteği azalan Muharrem İnce’nin kurultay için açıktan hamle yapmayacağı ve karşı tarafın hamlesini izleyeceği öğrenildi.

"İSTEĞİNDEN VAZGEÇMEDİ"

Muharrem İnce’ye yakın bir kaynak konu hakkında yaptığı açıklamada, “Muharrem İnce iddiasından vazgeçmedi. Siyasetin uzun soluklu olduğunu düşünüyor. Ancak partilerin de kendisinden bir talebi olmasını bekliyor. Kendi adını Genel Başkanlık için dillendirmeye niyeti yok, bu talebin Cumhuriyet Halk Partisi tabanından gelmesi gerekiyor" dedi.

DESTEĞİ ZAYIFLADI

Muharrem İnce’ye parti içerisindeki desteğin geçmişe göre önemli oranda azaldığı biliniyor. İnce’nin daha evvel birlikte hareket ettiği Haluk Pekşen ve Tanju Özcan ile arasının iyi olmadığı, kendisine yakın milletvekillerindeki sayının da önemli oranda azaldığı biliniyor.

Politika