Tarihe geçen fotoğrafa partililerden ilk yorumlar!

Tarihe geçen fotoğrafa partililerden ilk yorumlar!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla 6 muhalefet partisi bu akşam Ankara’da bir araya geldi. İlk kez 6 muhalefet partisi liderlerinin aynı kare içerisinde olması sosyal medyada da büyük beğeni topladı.

Paylaşılan fotoğrafta yer alan parti liderleri; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan…

PARTİLİLERDEN İLK YORUMLAR

Fotoğrafın paylaşılmasıyla her parti üyesinden açıklamalar gelmeye başladı. O açıklamalardan bazıları şu şekilde:

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Ömer Topsakal, fotoğrafa “Kaç bin yıllık hasretimin koncası, gözlerinden, gözlerinden öperim, bir umudum sende, anlıyor musun?” notunu düştü.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “6 lider, demokrasi için, kardeşlik ve dayanışma için toplandı” ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, tarihi buluşmadan ilk kareleri, “Türkiye’nin demokratik hukuk devletine kavuşması ve dolayısıyla aydınlık yarınları için atılmış büyük bir adım” diye yorumladı.

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, liderlerin buluşmasından fotoğrafları paylaşarak “Türk siyasi hayatında hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Geliyor gelmekte olan” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bir yurttaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, demokrasi tarihine geçecek bu fotoğraftan büyük mutluluk duydum. Bu masa ülkemizin temel meselelerinin çözümü için kuruldu. Bu sürecin baş mimarı Genel Başkanım CHP Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, İYİ Parti Lideri Sayın Meral Akşener’e şükranlarımı sunarım. Türkiye için bir araya gelen değerli Genel Başkanlarımız Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal’ı da kutlar, saygılarımı sunarım” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da liderlerin yuvarlak masa etrafındaki fotoğrafını “Rant ortaklığı değil, ilke ortaklığı…” notuyla paylaştı.

“HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK”

Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde, “33 yıllık gazeteciliğim bana diyor ki; bu akşamdan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.

İyi Parti İzmir Milletvekili, Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray, “Sn. Meral Akşener'in İyi Parti’yi kurması ilk kırılmadır… 2.si Sn. Kemal Kılıçdaroğlu ile Millet İttifakı’nın inşasına giden yolun döşenmesi… 3.sü İstanbul’un kazanılmasıdır. Her biri bir öncekinin sonucudur ve biz süreçte ittifakın kristal vazo gibi dikkat istediğini öğrendik!” dedi.

Deva Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, “Ya herkesi tehdit eden otoriter rejimin daha fazla kurumsallaştırılması ya da herkesin huzurunu temin edecek özgürlükçü demokratik bir sistemin inşası… Bu sorumluluk bilincini simgeleyen bu fotoğraf çok değerli…” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Gözel de “Sn. Davutoğlu nezdinde Gelecek Partisi, ülkenin içinde bulunduğu kriz ortamından kurtulabilmesi, toplumun hiçbir kesiminin kaybetmediği, kazanımların korunduğu, kimsenin kimseden rövanş almadığı âdil bir düzen kurulabilmesi gayreti ile ülke menfaatine olan her masada olacaktır” açıklamasında bulundu.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Şahinalp, “Her şey daha güzel olacak!” dedi.