Tarım Bakanı Pakdemirli görevden 'affını' istedi: Vahit Kirişçi Tarım ve Orman Bakanı oldu

Tarım Bakanı Pakdemirli görevden 'affını' istedi: Vahit Kirişçi Tarım ve Orman Bakanı oldu

Resmi Gazete'nin bu gece yayımlanan sayısında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli görevden alındı

Uzun süredir konuşulan görevden alma bu gece gerçekleşti.
Özellikle Akdeniz ve Ege'deki yangınlar sırasında eleştirilen, hatta bazı AK Partililer tarafından beceriksiz olmakla itham edilen Bekir Pakdemirli, görevden alındı. Resmi Gazete'de görevden affını istedi diye yer verilse de Pakdemirli'nin gideceği uzun süredir konuşuluyordu.
Bekir Pakdemirli'nin yerine Tarım ve Orman Bakanı olarak Vahit Kirişçi atandı.

Vahit Kirişçi kimdir?

Yeni Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, 4 Aralık 1960'da, Kahramanmaraş'ta doğdu. Babasının adı Mustafa, annesinin adı Saniye'dir. Ziraat Yüksek Mühendisi ve Öğretim Üyesi; Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde, doktorasını İngiltere Cranfield Üniversitesi'nde tamamladı.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda teknik eleman olarak çalıştı. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde öğretim üyesi olarak ders verdi. 1995'te doçent, 2001'de profesör oldu. 16'sı yabancı dilde olmak üzere, toplam 55 adet makale, kitap, komisyon raporu ve bildiri türünde yayın yaptı. Birçok sivil toplum kuruluşunda yönetici olarak görev üstlendi.

22. Dönem Adana Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu ve Başkanvekilliği görevinde bulundu. TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü. 23. Dönem'de aynı Komisyon'un Başkanlığına yeniden seçildi.
İngilizce bilen Kirişci, evli ve 3 çocuk babasıdır

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika