Tarımı golf sahasında anlatan Sarıgül’den tepkilere yanıt

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, golf sahasında tarım politikaları hakkında konuştuğu videosunu eleştirenlere yanıt verdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Burada lafın nerede söylendiği önemli değil, konunun içeriği önemli. Golf sahası ya da tarla olması önemli değil" dedi.

Türkiye Değişim Partisi’ni kurduktan sonra aktif siyasete hızlı dönüş yapan Mustafa Sarıgül, golf sahasında tarım politikaları hakkında konuşmuştu. Sarıgül'ün sosyal medya hesabından paylaştığı bu video eleştiri almıştı. Sarıgül'den o eleştirilere yanıt geldi. Hürriyet’ten Fatma Aksu’nun haberine göre, Sarıgül sosyal medya mesajlarına ve sosyal medyadaki hareketliliğiyle ilgili şunları söyledi: (Spor salonu videosu) Ben yıllardan beri spor yapıyorum. Her sabah aşağı yukarı en az 8 kilometre yürüyorum. Ondan sonra da hocamızla birlikte ortalama 150 ila 200 hareket yapıyoruz. Türkiye Değişim Partisi iktidarında, özellikle spor yaygınlaştırılacak, dünya çapında her dalda sporcu yetiştirilecek. Portekiz’in nüfusu 15–18 milyon arası. Portekiz’den Ronaldo diye dünya çapında bir oyuncu çıktı. Ülkemizde neden böylesine güçlü oyuncuların sayısı çoğalmasın. Toplum önünde bir arkadaşınız, rol model olarak, sporu teşvik etmeye devam ediyorum, edeceğim.

"Tarımı konuşan tek partiyiz, bizden kopya çekenler var" 

(Andropoz yakıştırması) Yaptığım spor ve paylaşımlar yeni değil ve yapmaya da devam edeceğiz. Bunu söyleyen arkadaşlardan şöyle de bir şey beklerdim; acaba bizim gençlerle ve Türkiye’nin markalaşmasıyla ve sanayi konusunda, beyaz eşya, üretim, tekstil, kadın hakları, kadın cinayetleri konusunda sunduğumuz projelere de bir göz atmalarını özellikle rica ederim. Tarım Türkiye’nin geleceğidir. TDP olarak ana kalkınma noktalarından birisini tarım olarak görüyoruz. Diğer partiler bugüne kadar bir şey söylemedi. Tarımı konuşan tek partiyiz. Bizden kopya çekenler var.

"Golf sahası ya da tarla önemli değil" 

(Golf sahasında tarım açıklaması) O gün Antalya il merkezini açtık. Ve o arada Bill Gates’in ‘dünyanın geleceği tarımda’ diye bir açıklaması oldu. Basın mensubu bir arkadaşımız bu konuda soru sorunca dedik ki, ‘Bunu Bill Gates söyleyince inanıyorsunuz da Erzincanlı Sarıgül söyleyince niye inanmıyorsunuz?’ Burada lafın nerede söylendiği önemli değil, konunun içeriği önemli. Golf sahası ya da tarla olması önemli değil. Söylediklerimde eleştirecek bir şey bulamayanlar, ‘Eksik ya da fazla söyledin’ değil de, ‘Niye golf sahasının arkasında söyledin’ diyorsa, canları sağ olsun. Eleştiriye açığız. Sosyal medyadaki yorumların hepsine saygımız, sevgimiz sonsuz. Bizim boksör madalyalarımız var. Maça çıkmayan boksör madalya alamaz."

Politika