Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık'ı istifaya davet etti

Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık'ı istifaya davet etti

Komedyen Şahan Gökbakar ile Kızılay Başkanı Kerem Kınık arasındaki münakaşa iyiden iyiye alevlendi. Gökbakar, paylaşmış olduğu tablolarla Kınık'ın 12 şirketteki yönetim kurulu başkanlıklarından 306 bin 244 lira kazanç elde ettiğini öne sürerken, Kızılay Başkanı iddiaya "Tamamı yalan ve sizler benzer biçimde insanların kanaatlerini duygularını çarpıtmak için uydurulmuş tablolar. O kara çalma tablosunu icra eden şahıs hakkaniyet karşısında hesap veriyor şimdi" sözleriyle cevap verdi. Gökbakar, Kınık'ı istifay

Kahramanmaraş merkezli iki depremin üçüncü gününde sanatçı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap'a çadır satışı yapmış olduğu ortaya çıkan ve tepkilerin odağına yerleşen Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile güldürmen Şahan Gökbakar arasındaki Twitter tartışması alevlendi.

KINIK: 12 YERDEN MAAŞ YA DA HUZUR HAKKI ALDIĞIM İFTİRASI DA YALAN

Gökbakar'ın "TRT'de çalışan oğlunuzu Kızılay Genç başkan yardımcısı yapıp 60bin liraya yakın maaş bağlayan bir babasınız" sözleriyle hedef almış olduğu Kerem Kınık, "Tam da bunu söylüyordum Şahan bey, Kızılayda ne ailemden ne yakın uzak akrabalarımdan kimse çalışmıyor, oğlum Kızılay gönüllüsü, benim 12 yerden maaş ya da rahatlık hakkı aldığım iftirası benzer biçimde bu da yalan. Varsa elinizde maaş aldığına dair informasyon belge verin savcılığa gereğini yapsın fakat sizin için bir insanoğlunun izzetini şerefini karalayıp ayaklar altına almak o kadar kolay o kadar basit bir şey ki araştırmaya tenezzül bile etmezsiniz. Ben afet tıbbı hocasıyım, 72 saat şehirlere arama kurtarma ekip ve ekipmanları, sıhhat kapasitesi haricinde trafiği kitleyecek araç/Tır sokulmaz. Afad ve Kızılay gönderilmesi ihtiyaç duyulan zamanda tüm barınma kapasitesini sahaya 3000'i aşkın TIR ile indirdi esasen. Çadır Tekstil Şirketimizin yurt dışı için ürettiği ve bilgim harici Ahbap derneğine maliyetine verdiği ve fabrikalarımızın bir buçuk günlük üretim kapasitesi kadar olan çadırlar esasen kayıtlarımızda vardı ve planlama ile sahaya zamanında intikal edecekti, ha gene zamanında afadın gösterdiği yere ahbap derneğinin bağışçılarının desteği ile indi fakat sizin meseleniz depremzede falan değil, sizin meseleniz başka" ifadelerini kullandı.

GÖKBAKAR TABLOLARI PAYLAŞIP "GÖREVİ BIRAKIN" DEDİ

Kızılay Başkanı Kınık'ın "iftira" olarak nitelendirdiği 12 yerden maaş iddiasına paylaştığı tablolarla yanıt veren Gökbakar, "Kerem bey gazeteciler yazdı, yayınladı. Bizler de oradan öğrendik. 12 YK başkanlığından toplam 306.244tl aldığınız yazıyor... Bütün bunları bırakalım, niye kızdı insanlar size ve neden istifa etmelisiniz? Çünkü AFET ANINDA ÇADIR SATTINIZ. Özür dileyip, görevi bırakın! Gerisi boş" dedi.

"İFTİRA TABLOSUNU YAPAN KİŞİ HESAP VERİYOR ŞİMDİ"

Gökbakar'ın paylaşmış olduğu tablolara da cevap veren Kınık, "O kara çalma tablosu excel'in asla bir hücresi doğru değil. Tamamı yalan ve sizler benzer biçimde insanların kanaatlerini duygularını çarpıtmak için uydurulmuş tablolar. O kara çalma tablosunu icra eden şahıs hakkaniyet karşısında hesap veriyor şimdi. Kızılay'ı Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Bağımsız Denetim Firmaları denetliyor, savcılıklara onlarca kabahat duyurusu yapılıyor, savcılarımız tüm bu iddiaları soruşturuyor, benim, yönetim kurulumuzun ya da yöneticilerimiz yasalar karşısında tüm yurttaşlarımız gibiyiz, Devletinize güvenin, hepimizin güvencesidir o. Umarım paylaştığınız son yalan olur" ifadelerini kullandı.

"YAKIŞANI YAPIN, İSTİFA EDİN"

Gökbakar irdelemenin iyiden iyiye alevlenmesi sonrasında Kerem Kınık'ı şu sözlerle istifaya çağrı etti; "Kerem bey, maaşınız da emin olun zerre umrumda değil. Konu kolay. AFET ANINDA KIZILAY ÇADIR SATTI... yapılması ihtiyaç duyulan özür dileyip çekilme etmek... Laf cambazlığını ve göbeğinizi içeri çekerek siyah beyaz yakışıklı fotoğraf atmayı bırakın. Yakışanı yapın, çekilme edin..."

Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık'ı istifaya davet etti

Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık'ı istifaya davet etti

Tartışma maaşlara sıçradı! Şahan Gökbakar, paylaştığı tabloyla Kınık'ı istifaya davet etti

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.