Taşkesenlioğlu, Mine Tozlu Sineren'le görüştüğünü kabul etti

Taşkesenlioğlu, Mine Tozlu Sineren'le görüştüğünü kabul etti

Sedat Peker, Deli Çavuş isimli Twitter hesabından Başrolünü eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun oturduğu bir rüşvet çarkı iddiasında bulundu.

Peker, borsada sermaye artırımı için birçok kişiden rüşvet istendiğini öne sürdü. Peker’in rüşvet zorlandığını iddia ettiği Marka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mine Tozlu Sineren, TELE1’e bağlanarak AKP’li Zehra Taşkesenlioğlu’nun ‘aracılık’ ettiğini ileri sürdü.

PAYLAŞIMINI DA YORUMLARA KAPATTI

Zehra Taşkesenlioğlu, Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaparak Sineren ile görüştüğünü kabul etti. Taşkesenlioğlu, günler sonra Peker’in Sineren ile ilgili iddialar hakkında konuşurken paylaşımına da yorumları kapattı.

“İş insanı Mine Tozlu Sineren tarafından sosyal medyada ortaya atığı iddialar nedeniyle günlerdir ailem ve şahsıma yönelik kasıtlı olarak sistematik bir suç isnadı yapılmaktadır.

Yaşanan bilgi kirliliğinden dolayı kamuoyunu bilgilendirmek zaruri hale gelmiştir. Seçim çalışmaları nedeniyle Mayıs 2018 tarihinde Erzurum’da bulunduğum esnada iş insanı Mine Tozlu Sineren, danışmanım aracılığı ile randevu talebinde bulunmuştur.

Programım gereği Hınıs ilçesinde olduğundan dolayı görüşemeyeceğimi ifade etmeme rağmen Mine Tozlu Sineren görüşme talebinde ısrar ederek Hınıs’a gelmiştir.

İlk kez karşılaştığım Sineren’i dinledikten sonra talebinin şahsımla alakalı olmadığını, muhatabı olan Sermeye Piyasası Kurulu ile görüşmesi gerektiğini ve konuya müdahil olamayacağımı belirttim.

O tarihten itibaren müfteri Mine Tozlu Sineren ile hiçbir görüşmem olmamıştır. Mine Tozlu Sineren’in ifade ettiği danışmanlık bürosu ile hiçbir ilişkim olmadığı gibi görüştüğü kişilerle de herhangi bir tanışıklığım bulunmamaktadır.

İftira ve kumpas olayının bir diğer ayağında yer alan Mine Tozlu Sineren, katıldığı televizyon programında ismimi kasıtlı olarak gündeme getirmiş ancak şahsımla ilgili hiçbir delil ortaya koyamamıştır.

Konu ile ilgili adli ve hukuki süreç başlatarak Mine Tozlu Sineren’in iftiraları hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğumu ifade ederim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”