Tatlıses, 1994’te Erdoğan’a değil CHP ve Atatürk’e 'tavmış'!

Tatlıses, 1994’te Erdoğan’a değil CHP ve Atatürk’e 'tavmış'!

Erdoğan’ın İzmir mitinginde sahneye çıkan İbrahim Tatlıses “Ben bu insanın neyine tavım biliyor musunuz?'' diye sorduktan sonra oğlu İdo iki aylıkken, villasında doğalgaz olmaması nedeniyle üşüdüğünü, bu yüzden dönemin...

Erdoğan’ın İzmir mitinginde sahneye çıkan İbrahim Tatlıses “Ben bu insanın neyine tavım biliyor musunuz?'' diye sorduktan sonra oğlu İdo iki aylıkken, villasında doğalgaz olmaması nedeniyle üşüdüğünü, bu yüzden dönemin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı olduğunu iddia ettiği Erdoğan’ı aradığını ve bunun üzerine doğalgaz bağlatıldığını söylemişti.

Meğer Tatlıses, 1994 yerel seçimlerinde “başında CHP şapkası'' ve “elinde altı oklu CHP bayrağıyla'' Keçiören mitingine katılmış.

Milliyet’in 7 Mart 1994 tarihli sayısında yer alan bir habere göre, İbrahim Tatlıses CHP’nin Keçiören mitingine katılarak “CHP çok eski bir parti, ben yokken var olan bir parti. Sayın Atatürk’ün kurduğu bir parti, yani öyle değil mi? Biz onu seviyoruz, nur içinde yatsın'' diyor.

TARİHLER UYUŞMUYOR

İbrahim Tatlıses'in oğlu İdo Tatlıses,  15 Şubat 1992 doğumlu. Oysa ki Erdoğan, 27 Mart 1994 yılında İBB Başkanlığı görevine başlamıştı. Tatlıses'in anısı kafaları karıştırdı.

ERDOĞAN DA KONUŞMASINDA YALAN SÖYLEDİ

Tatlıses'in Erdoğan'lı anısının tarihlerle yalanlanmasının ardından Erdoğan'ın da konuşmasında yalan söylediği ortaya çıktı. Erdoğan mitingde,  “İzmir’de doğru dürüst havalimanı yoktu, biz geldik Adnan Menderes Hava limanını yaptık'' dedi. 

HAVALİMANI 1987'DE AÇILDI 

Adnan Menderes Havalimanı 1987’de Özal/Anap tarafından açıldı.

NE OLMUŞTU?
 

Ancak Tatlıses’in anlatımının aksine oğlu İdo 1992 doğumlu iken Erdoğan 1994’te İBB Başkanı olmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem