Tatlıses'ın Erdoğan sevgisi yalan çıktı! Başında CHP şapkası...

Tatlıses'ın Erdoğan sevgisi yalan çıktı! Başında CHP şapkası...

Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitinginde sahneye çıkıp şov yapan İbrahim Tatlıses’in, Erdoğan’lı doğalgaz hikayesinden sonra 90’lı yıllardaki Erdoğan sevgisi de yalan çıktı. Meğer Tatlıses, 1994 yerel seçimlerinde “başında...

Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitinginde sahneye çıkıp şov yapan İbrahim Tatlıses’in, Erdoğan’lı doğalgaz hikayesinden sonra 90’lı yıllardaki Erdoğan sevgisi de yalan çıktı. Meğer Tatlıses, 1994 yerel seçimlerinde “başında CHP şapkası'' ve “elinde altı oklu CHP bayrağıyla'' Keçiören mitingine katılmış.

Milliyet’in 7 Mart 1994 tarihli sayısında yer alan bir habere göre, İbrahim Tatlıses CHP’nin Keçiören mitingine katılarak “CHP çok eski bir parti, ben yokken var olan bir parti. Sayın Atatürk’ün kurduğu bir parti, yani öyle değil mi? Biz onu seviyoruz, nur içinde yatsın'' diyor.
Nesrin Nas: Tatlıses ile aynı sitede oturuyorduk, doğalgaz...

chp-012.jpg

NE OLMUŞTU?
Erdoğan’ın İzmir mitinginde sahneye çıkan İbrahim Tatlıses “Ben bu insanın neyine tavım biliyor musunuz?'' diye sorduktan sonra oğlu İdo iki aylıkken, villasında doğalgaz olmaması nedeniyle üşüdüğünü, bu yüzden dönemin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı olduğunu iddia ettiği Erdoğan’ı aradığını ve bunun üzerine doğalgaz bağlatıldığını söylemişti. Ancak Tatlıses’in anlatımının aksine oğlu İdo 1992 doğumlu iken Erdoğan 1994’te İBB Başkanı olmuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem