Tatlıses'ten Zarrab desteği: Eğer o hırsızsa, ben de hırsızım

Tatlıses'ten Zarrab desteği: Eğer o hırsızsa, ben de hırsızım

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, dikkat çekici bir röportaj verdi. İstanbul’dan İzmir’e yerleşmesine, sahnelere ne zaman geri döneceğine kadar birçok soruya yanıt veren Tatlıses röportajında siyasi mesajlar da verdi. Ebru Gündeş’e...

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, dikkat çekici bir röportaj verdi. İstanbul’dan İzmir’e yerleşmesine, sahnelere ne zaman geri döneceğine kadar birçok soruya yanıt veren Tatlıses röportajında siyasi mesajlar da verdi. Ebru Gündeş’e kırgın olduğunu ancak nedenini asla açıklamayacağını söyleyen Tatlıses, kızgınlığının sebebini de anlattı.

Posta gazetesinden Alev Görsoy Cimin’e konuşan Tatlıses'in açıklamalarından öne çıkanlar:

'ADAYLIKTAN TAYYİP BEY'İN HATRI İÇİN VAZGEÇTİM'
“Ben yalaka değilim. İlk günden beri Tayyip Bey’i seviyorum. Zaman zaman çok da sert eleştirilerim oldu. Genç Parti’den milletvekili adayı olduğum dönem çok laf söyledim. Ama o kimseyi bertaraf etmedi. Sadece iyi lider değil, ayrıca iyi bir insan. Kindar değil, onun için vatan, memleket ve halkı önemli.

Üç kez aday oldum. İki kere Tayyip Bey’in hatırı için vazgeçtim. Belediye Başkanı’na sıktılar ya Siverek’te. Demiş ki, ''İbrahim Tatlıses Urfa’da konuşma yapacak. Allah korusun, bir şey olur, yanında değiliz ki koruyalım. Söyleyin ki, biz onu düşünüyoruz yoksa kendisi bizim milletvekilimizdir.’ Allah’ı var, ne zaman kendisine telefon açsam çıktı. Ben aramadan bile beni aradı ''Ne yapıyorsun başkan’ diye.''

'KEŞKE ANNEM TAYYİBİ GÖRSE'
“Olacak. Ya olacak ya olacak. Beyefendi ne derse o olur. 'Evet' derse, İzmir’den girmeyi isterim fazla zorlanmadan. Urfa’dan koymasın'' diyen Tatlıses, annesinin kendisinin milletvekili olması dileğine dair de “Evet. İnşallah 2019’da bu isteği yerine gelir. Annem çok rahatsız, inşallah yetişir (Ağlıyor). Bir de Tayyip Bey’i çok seviyor, ''Beni tanıştır’ dedi, kısmet olmadı. Bu keşke gerçekleşse. Bir kez dünya gözü ile görse canım anam Tayyip Bey’i'' dedi.

“REZA’YI ÇOK SEVERİM HEM DE EVLADIM GİBİ''
İbrahim Tatlıses, “Ebru Gündeş’e kırgınmışsınız ama ''Nedenini asla açıklamam’ demişsiniz. Neden kırgınsınız?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

“Kızgın veya kırgın değilim. Reza’yı çok severim, hem de evladım gibi. Bana çok güzellikleri, iyilikleri var. Benim ona yok mu? Var. Benim ona ağabeyliğim, babalığım var. Çocuğunu Reza’ya götürmesi normal değil mi? Kendi de gitmedi, gidebilirdi. Nihayetinde çocuğunun babası, nihayetinde eşi. Erkek olarak ben olsam kadının çocuğunu götürürüm. İstersem yakalanayım, beni de hapse atsınlar, nedir yani. Onun için kırıldığımı söyledim, yoksa Reza’nın hanımı kardeşimizdir. Onun sevdiği insana saygı duyarız.''

'EĞER O HIRSIZSA, BEN DE HIRSIZIM'
“Bir de Ebru Hanım’ın çalışmaya ihtiyacı yok ki'' diyen Tatlıses “Yani eşi cezaevindeyken sen burada sahnelere çık... Bana doğru gelmiyor. Yoksa acayip iyi bir sestir, severim. Her zaman söylerim üç kişi dinlerim diye; Sibel Can, Ebru Gündeş, Muazzez Abacı. Bunlar önemli seslerdir. 17-25 Aralık olaylarında dedim ki Reza için, ''Eğer o hırsızsa, ben de hırsızım.’ Yine derim. Hırsız değil, adam gibi adamdır'' ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem