Tayyip Erdoğan, asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istiyor

Tayyip Erdoğan, asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istiyor

Erdoğan’ın başkanlığında toplanan son Adalet ve Kalkınma Partisi MYK toplantısının ana gündem maddesi asgari ücret ve sağlık çalışanlarının maaşlarına yapılacak düzenlemeler oldu.

Tayyip Erdoğan’ın, partisinin merkez yürütme kurulu toplantısında, grup başkanvekillerinden “muhalefetin, partiye yönelik tutumları ile ilgili sessiz kalmamalarını istediği” belirtildi. Öte yandan Erdoğan'ın asgari ücretin 4 bin liranın altına düşürülmemesini istediği ifade edildi.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; Erdoğan’ın başkanlığında toplanan son Adalet ve Kalkınma Partisi MYK toplantısının ana gündem maddesi asgari ücret ve sağlık çalışanlarının maaşlarına yapılacak düzenlemeler oldu. Erdoğan’ın toplantıda, “asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istediği” belirtilirken, toplantıda dikkat çeken bir başka ayrıntı yer aldı. Erdoğan, grup başkanvekillerinden “muhalefete karşı sessiz kalmamalarını” istedi. Başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinden hem AKP’ye hem hükümete hem de “şahsına yönelik sert eleştirilerin” geldiğini belirten Erdoğan’ın, grup başkanvekillerinden de “aynı sertlikte karşılık vermelerini istediği” belirtiliyor. Erdoğan’ın ayrıca grup başkanvekillerinden “iktidarın icraatlarını Meclis’te etkin bir dille anlatmalarını istediği” de söyleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem