Tayyip Erdoğan, Temel Karamollaoğlu’na iade-i ziyaretten vazgeçmiş

Tayyip Erdoğan, Temel Karamollaoğlu’na iade-i ziyaretten vazgeçmiş

Erdoğan’ın, Karamollaoğlu’nun ikili görüşme sonrası yaptığı açıklamalarına sitemde bulunduğu belirtildi. “Burada tek doğru olan 50+1 açıklaması” diyen Erdoğan’ın Karamollaoğlu’na iade-i ziyaretten vazgeçtiği öne sürüldü.

Tayyip Erdoğan önceki gün yapılan MKYK toplantısında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Karamollaoğlu, görüşmeden sonra Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’ya konuşmuş ve Erdoğan’ın birçok konuda ‘değerlendirmeleri’ni aktarmıştı. Karamollaoğlu “Cumhurbaşkanı’yla birçok konuda anlaşamamakta anlaştık. Sadece 50+1’den şikayet etti” diye konuşmuştu.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun’un haberine göre Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında Karamollaoğlu’nun görüşme sonrasındaki açıklamalarını üzüntüyle karşıladığını ifade etti.

Erdoğan’ın toplantıda, “Temel Bey’in yaptığı açıklamalar maalesef gerçeği yansıtmıyor. Burada tek doğru olan 50+1 açıklaması. Bunun dışındaki açıklamalarından dolayı maalesef çok üzgünüm. Biz bu görüşmede iki kişiydik. Sadece Temel Bey ve ben vardık. İade-i ziyaret düşünüyordum, ancak bu sakıt oldu” dediği ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem