Tayyip Erdoğan’ın 2 saatlik konuşmasının maliyeti 192 milyar lira!

Tayyip Erdoğan’ın 2 saatlik konuşmasının maliyeti 192 milyar lira!

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarıyla beraber fırlayan dolar 14 TL’yi gördü. Twitter’da dolar TT listesine girerken birçok siyasi isim ve yurttaş Erdoğan’a tepki gösterdi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TRT’de ortak yayın yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları sonrası dolarda yaşanan artışa dikkat çekti. Öztrak, “Erdoğan ile yapılan müsamere, dış borç yükümüzü 2 saatte 192 milyar lira artırdı” dedi. Öztrak paylaşımında “TRT’nin bu gece Erdoğan ile sergilediği müsamere, TRT tarihinin en pahalı prodüksiyonu oldu. Erdoğan ile yapılan müsamere dış borç yükümüzü sadece 2 saatte 192 milyar lira artırdı” ifadelerini kullandı.

 

DAVUTOĞLU: ALLAH AŞKINA KONUŞMA ARTIK

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’a sert tepki göstererek şöyle dedi:

“Dolar; ülkeye güven vermesi gereken, vatandaşları sakinleştirmesi beklenen Sn. Cumhurbaşkanı’nın televizyona çıkacağı haberiyle 13’ü aştı. Konuşmayla birlikte ise 14 TL’ye kadar yükseldi! Bu konuşmalar TL’ye taammüden saldırı niteliği kazandı. Allah aşkına konuşma artık!”

GÜLTEKİN UYSAL: DOLAR BEYEFENDİNİN SESİNİ SEVİYOR

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Erdoğan’ın açıklamalarına , “Dolar beyefendinin sesini seviyor; bir ara 13.70’leri gördü! Sayın Erdoğan, söylesen tesiri çok, sussan dolar razı değil” şeklinde tepki gösterdi.

Dolardaki artışı “Bir Deli’nin Hatıra Defteri’nden bir günümüz!” ifadeleriyle yorumlayan Uysal, “Bu yıl 3.çeyrekte büyümüş yine ekonomi..Kimin için büyüdüğü malum…Bu ülkenin ömründen 20 yıl(80 çeyrek eder) çaldınız.. Acaba kaçıncı çeyrekte halkın mutfağına girecek o büyüme… Asgari ücretlinin aylık rızkı bugün 3 çeyrek(altın) bile etmiyor..Artık yeter…” şeklinde konuştu.

“HALK BİR KİŞİNİN KEYFİYLE SEFALETE SÜRÜKLENİYOR”

Doların 14 lira olması üzerine CHP’den de açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “’Çakma ekonomist’ konuşuyor. Dolar 14 lira oluyor. Halk bir kişinin keyfiyle sefalete sürükleniyor” 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem