TTB'nin acı paylaşımı: 8 günde 8 hekim... Eksildik. Ölüyoruz

TTB'nin acı paylaşımı: 8 günde 8 hekim... Eksildik. Ölüyoruz

Türk Tabipleri Birliği (TTB), kovid-19 sebebi ile son zamanlarda hızla artan hekim ölümleriy hakkında, "8 günde 8 hekim Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Eksildik. Ölüyoruz. Ölümlere alışmak istemiyoruz" açıklamasını yaptı.

 

TTB, sosyal medya hesabından son dönemde koronavirüs kaynaklı artışa geçen hekim ölümleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, "8 günde 8 hekim Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Eksildik. Ölüyoruz. Ölümlere alışmak istemiyoruz" denildi.

https://twitter.com/ttborgtr/status/1301048122030907393?s=20

NE OLMUŞTU?

Türk Tabipleri Birliği, dün yaptığı açıklamada ise sadece 31 Ağustos’ta beş sağlık çalışanının koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini duyurmuştu. Dr. Nevruz Erez, Dr. Muhannad Mushavah, hemşire Seyhan Şahin, Kerim Koçoğlu ve Hasan Aslan isimli sağlık çalışanları, dün koronavirüs nedeniyle yaşamlarını yitirdi. Iğdır Eski İl Sağlık Müdürü Dr. Nevruz Erez Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesinde, Dr. Muhanned Mushavah ise Şanlıurfa Göçmen Sağlığı Merkezi’nde yapıyordu. Kayseri’de yaşamını yitiren Hemşire Şenay Şahin için ise, “Ekip arkadaşımız Hemşire Şenay ŞAHİN’i de COVID-19 salgınında görevinin başında kaybettik. Yakınlarının ve sağlık camiamızın başı sağolsun” diyerek duyurmuştu.

Etiketler :