Tehdit ediliyorum artık konuşmayacağım demişti: AK Partili Özlem Zengin'e DEVA'dan destek

Tehdit ediliyorum artık konuşmayacağım demişti: AK Partili Özlem Zengin'e DEVA'dan destek

Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmak için öne sürdüğü 6284 sayılı kanunun değiştirilmesi talebine AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin itiraz etmişti. Çok sayıda tehdit mesajı aldığını söyleyen Zengin'e destek geldi.

Yeniden Refah Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılım şartı olarak sunmuş olduğu 6284 sayılı kanun hakkında "Kırmızı çizgimizdir" diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin 'yüzlerce tehdit mesajı' aldığını söylemişti. Zengin, "Yorgunum. Yalnızlıktan da yorgunum, camiamızın içinde bulunmuş olduğu durumu değerlendirirken de hüzün duyuyorum. Ben tartışılamaz demedim. Keşke daha insani, seviyeli, İslami bir ortamda tartışabilsek. Artık bu mevzu hakkında fazla konuşmak istemiyorum." ifadelerini kullanmıştı. AK Partili Özlem Zengin'e DEVA Partisi'nden destek geldi.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, "Özlem hanımı yalnızlık hissine terk edip konuşmayanlar da bu saldırılardan sorumlu!" dedi. Twitter hesabından açıklama yapan Ekmen'in paylaşımı şöyle;

"Hayatını partisi ve değerlerinin mücadelesine adamış, samimiyeti ve bağlılığı tartışılamayacak birine bu yoğunlukta tehdit endişe verici. Özlem hanımı yalnızlık hissine terk edip konuşmayanlar da bu saldırılardan sorumlu!"

Hayatını partisi ve değerlerinin mücadelesine adamış, samimiyeti ve bağlılığı tartışılamayacak birine bu yoğunlukta tehdit kaygı verici.

Özlem hanımı yalnızlık hissine terk edip konuşmayanlar da bu saldırılardan görevli! https://t.co/90t2pImzO1

— Mehmet Emin Ekmen (@emin_ekmen)

March 18, 2023