'Tek adam' rejimini yenmek için Kılıçdaroğlu'ndan partiye altı görev!

'Tek adam' rejimini yenmek için Kılıçdaroğlu'ndan partiye altı görev!

ABC Haber MerkeziCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni genel başkanın seçileceği 36. Olağan Kurultay'da yaptığı konuşmada partililere AKP'yi yenmek için 6 görev verdi."Bu kurultayda binler bir aradayız. Milyonlar bizi...

ABC Haber Merkezi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni genel başkanın seçileceği 36. Olağan Kurultay'da yaptığı konuşmada partililere AKP'yi yenmek için 6 görev verdi.

"Bu kurultayda binler bir aradayız. Milyonlar bizi ekranlardan izliyor. Kurultaydan sonra bize ne görev düşüyor diye soracaksınız. Şimdi sizlere görevlerinizi hatırlatacağım" diyen Kılıçdaroğlu, "Birinci göreviniz huzuru her yerde savunacaksınız. Kavgaya değil, huzura ihtiyacımız var. Adaleti her yerde savunacaksınız. Tarlada, otobüste..." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

Demokrasiyi her yerde savunacaksınız.

Darbe hukukundan arınmış, toplumsal uzlaşmaya dayalı yeni bir anayasaya ihtiyacımız var. Bunu her yerde savunacağız.

Hiç kimseyi ötekileştirmeden huzuru, demokrasiyi, adaleti ve yeni bir anayasayı savunduğumuzu her yerde söyleyeceksiniz.

Ben değil, biz de olcağız diyenlerle birlikte mazlumun yanında olacağız.

Bu altı görevi yerine getirdiğimizde tek adam rejimi son bulacak, cumhurbaşkanı tarafsız olacak.

Şimdi onların ördükleri duvarları yıkma zamanı. Yıkacağız o duvarları...

Kurultayda bugün genel başkan, yarın ise 60 kişilik parti meclisi ve yüksek disiplin kurulu üyeleri seçilecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dışında genel başkanlığına aday adaylığını açıklayan Muharrem İnce, Ümit Kocasakal, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Alparslan Çabuk’un aday olabilmesi için delegelerin yüzde 10 imzasını alması gerekiyor.

Kılıçdaroğlu hedefteki 8 şehir belediyesini açıkladı!

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem