Tekerlekli basketbol takımına para bulamayan AKP’li belediye ''Yeni Osmanlı’ dizilerine sponsor oldu!

Tekerlekli basketbol takımına para bulamayan AKP’li belediye ''Yeni Osmanlı’ dizilerine sponsor oldu!

Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden Sakatlar Derneği'nin spor atölyesi olarak faaliyet gösteren Engelsiz Gaziantepspor'a ödenek verilmesi için CHP'li Şahinbey Belediye Meclis üyeleri tarafından verilen önergenin...

Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden Sakatlar Derneği'nin spor atölyesi olarak faaliyet gösteren Engelsiz Gaziantepspor'a ödenek verilmesi için CHP'li Şahinbey Belediye Meclis üyeleri tarafından verilen önergenin AKP'li üyelerin oylarıyla reddedildiği ortaya çıktı. 

Bunun yanında, Gaziantep Şahinbey Belediyesi'nin TRT'de yayınlanan "Diriliş Ertuğrul" ve "Payitaht Abdülhamit" isimli dizilere sponsor olduğu ve 160 bin lira verildiği yönünde çıkan haberlere ilişkin CHP'li Belediye Meclis Üyesi Hasan Şencan tarafından bir başvuru yapılarak konu hakkında bilgi istendiği öğrenildi. 

trtyazi.png

Belediye'nin Basın Yayın Müdürlüğü tarafından Şencan'a verilen cevapta ise söz konusu sponsorluk iddialarının doğru olmadığı, Belediyenin "Belediyenin giderleri" kapsamında bahsi geçen dizilere reklam verdiği ifade edildi. 

Odatv’nin haberine göre tekerlekli Sandalye basketbol takımına AKP'li üyelerin oyları sonucunda ödenek ayırılmamasına rağmen Belediyenin reklam giderleri adına söz konusu dizilere büyük miktarda para aktarıyor oluşu ise tartışma konusu oldu. 

trtyazi2.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi