Tekirdağ Belediyesi'nin 'protesto' alanı: İlk eylemi belediye çalışanları yaptı

Tekirdağ Belediyesi'nin 'protesto' alanı: İlk eylemi belediye çalışanları yaptı

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi'nce hizmet binasının karşısına yaptırılan "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni Protesto Alanı'nda ilk eylem gerçekleştirildi.

TEKİRDAĞ Büyükşehir Belediyesi'nce hizmet binasının karşısına yaptırılan "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ni Protesto Alanı'nda ilk eylem gerçekleştirildi. Ek zam talebinde bulunan DİSK Genel-İş sendikası üyesi işçiler, ayrıca bu alanda yapılan ilk eylem olması dolayısıyla kırmızı kurdele de kesti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin yeni hizmet binası, 19 Ağustos'ta, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı törenle açıldı. Tören öncesi ve açılış sırasında belediyede çalışan DİSK üyesi yaklaşık 600 işçi, ek zam talebiyle protesto gösterisinde bulundu. İşçiler, ek zam talepleri yerine getirilene kadar eylemlerini sürdüreceğini açıkladı.

Belediyenin önünde 6 Eylül'de de kentteki servis şoförleri, Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) kendilerinden habersiz kararlar alıp, plakalar çıkardığı ve fiyat tarifesi uyguladığı gerekçesiyle protestoda bulundu. Çerkezköy ilçesinden gelen minibüsçüler ise ilçe ile Tekirdağ arasında taşımacılık yapmak istediklerini ancak belediyenin izin vermemesi gerekçesiyle protesto eylemi yaptı.

FOTOĞRAFLI