Tekmeci Yusuf Yerkel özür diledi, tartışma yarattı!

Tekmeci Yusuf Yerkel özür diledi, tartışma yarattı!

Soma faciasında yerdeki madenciyi tekmeleyerek 'iş göremezlik raporu' alan dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müşaviri Yusuf Yerkel, sosyal medya....

Soma faciasında yerdeki madenciyi tekmeleyerek 'iş göremezlik raporu' alan dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müşaviri Yusuf Yerkel , sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında 'mağdur' olduğunu öne sürdü. Yerkel'in açıklaması tartışma yarattı.

Yerkel'in özrünün kabul edilmesi gerektiğini söyleyen Gazeteci Çağlar Cilara, Levent Gültekin ve Alican Uludağ'a sosyal medyadan tepki geldi. Tepki gösteren isimler, Yerkel'in iktidarın gücünü arkasına alarak, yerde yatan madenciyi tekmeleyip ardından 'iş göremezlik raporu' aldığını hatırlatarak, suçun unutturulmaması gerektiğinin altını çizdi. Gazeteci Özgür Mumcu, meselenin sadece özür meselesi olmadığını, meselenin Yerkel'in idari ya da adli alanda iktidar mensubu olması sebebiyle kazandığı "siyasi dokunulmazlık" olduğunu söyledi.

Manisa’nın Soma ilçesinde 2014 yılında meydana gelen ve 301 emekçinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan madenci katliamının ardından ilçeye giderek özel harekatçıların yere yatırdığı bir madenciyi tekmeleyen Erdoğan’ın eski müşaviri Yusuf Yerkel, sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayarak, kendisinin ve ailesinin sosyal medyada lince uğradığını söyledi.

SON DAKİKA BENZİN VE MOTORİNE DEV ZAM!

YUSUF YERKEL: YAŞADIĞIM PİŞMANLIK GÖSTERİLEN TEPKİLERDEN DOLAYI OLMADI

Yerkel açıklamasında, "Gerçekten bu sosyal medyadaki linç etme hazzınınn geldiği seviyeyi anlayamıyorum. İki çocuk annesi olan eşime, bununla yetinmeyip gözü dönmüş bir şekilde çocuklarıma dahi her türlü hakret edip fiziksel şiddet uygulamak isteyen bu kitleye ne diyeceğimi bilemiyorum. Sizin çoluğunuz çocuğunu yok mu? Bu nasıl hissizlik halidir ki, çocuğumu görmek istediğiniz yerde vurmak istediğinizi söylüyorsunuz. Hiç mi aile değeri taşımıyor musunuz? Hiç mi kendi ailenizden bakmıyorsunuz? Ben o günden beri hissettiklerimi, iç dünyamda yaptığım sorgulamaları biliyorum" Bir anlık öfkenin nelere yol açabileceğini ve zor zamanlarda yanında kimsenin olmadığını biliyorum. Yaşadığım pişmanlık asla gösterilen tepkiden dolayı olmadı. Aksine böyle bir tutumu kendime asla yakıştıramadığım içindir. İnsan için aslolan yolda olmaktır. Kimse yolda yürürken yaptığı yanlışlardan ibaret değildir.Yolda yürürken yaptığımız yanlışlar aslında doğrularımız için bir azıktır. İnsan yaşadıkça biliyor, bildikçe olgunlaşıyor, olgunlaştıkça değişiyor" ifadelerini kullandı.

YERKEL'İN AÇIKLAMASINA GELEN TEPKİLER ŞÖYLE:

ÖZGÜR MUMCU: MESELE SİYASİ DOKUNULMAZLIKTIR

LEVENT GÜLTEKİN: ÖZÜR DİLEYENE VURMAYA DEVAM ETMEK İNSAN OLUP OLMADIĞIMIZIN GÖSTERGESİ

ÇAĞLAR CİLARA BEN DE ÇOK ELEŞTİRDİM AMA...

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.