Televizyona çıkan lise mezunu 'doktor' gözaltında

Televizyona çıkan lise mezunu 'doktor' gözaltında

Kendisini doktor olarak tanıtan Turan, insanlara yanlış sağlık bilgileri vererek tedavi etmeye çalıştığı için gözaltınaalındı.Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre, Cüneyt Turan kendini tıp profesörü olarak...

Kendisini doktor olarak tanıtan Turan, insanlara yanlış sağlık bilgileri vererek tedavi etmeye çalıştığı için gözaltına
alındı.

Habertürk’ten Nihat Uludağ’ın haberine göre, Cüneyt Turan kendini tıp profesörü olarak tanıtarak, katıldığı birçok ulusal kanaldaki sağlık programlarında, “1985-1986 yıllarında Almanya’da Hamburg Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ve ABD’de beyin tümörleri üzerinde ihtisas yaptığını ve 10 binin üzerinde beyin tümörü ameliyatlarını başarılı şekilde gerçekleştirdiğini, 2006-2009 yılları arasında aktif çalışmaları olduğunu 2009’dan sonra da sadece misafir hoca olarak ameliyatlara iştirak ettiğini şimdiye dek hiç bir hastasının ölmediğini'' anlattı.

ÜNİVERSİTELERE KONUŞMACI OLARAK GİTMİŞ

Cüneyt Turan’ın, üniversitelerde Prof. Dr. Cüneyt Turan sahte unvanıyla konuşmacı olarak katıldığı ve öğrencilere seminer verdiği tespit edildi.

HASTALARA YANLIŞ BİLGİLER VERMİŞ

Herhangi bir tıp eğitimi almayan Cüneyt Turan’ın hastaları ''İnsan sağlığı ve beyin tümörleri hakkında yanlış bilgilendirdiği’ belirlendi. Yapılan araştırmalarda Turan’ın bazı hastaların ultrason ve tahlil sonuçlarına para karşılığı baktığı tespit edildi.

SAHTE PROFESÖR GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, lise mezunu sahte profesör Cüneyt Turan’ı gözaltına aldı.