Temel Karamollaoğlu: 128 milyar doların birilerine gitti, kime gitti?

Temel Karamollaoğlu: 128 milyar doların birilerine gitti, kime gitti?

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, gündemden düşmeyen 128 milyar dolar tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunarak iktidara yüklendi.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, 128 milyar doların birilerine gittiğini, merak edilenin ise o birilerinin kim olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısına gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karamollaoğlu konuşmasında pandemi, ekonomik zorluklar ve gündemden düşmeyen 128 milyar dolar hakkında açıklamalarda bulundu.

İktidara '128 milyar dolar' konusunda sert peki gösteren Karamollaoğlu, "128 milyar dolar kime satıldı, hangi süreçler işletildi, o zaman kur oranları neydi, şimdiki durum nedir?" diyerek kamuoyunun bu soruları sormaya hakkı olduğunu söyledi. Ayrıca açıklamasında "128 milyar doalr birilerine gitmiş. Merak edilen; o birileri kim? Para ne oldu değil, kime gitti?" ifadelerine de yer verdi.


Karamollaoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

" Son dönemde bölgemizde meydana gelen gelişmeler bizi endişelendiriyor.

Rusya'yla yapılan bütün anlaşmalar ABD, batı tarafından gündeme getiriliyor. S400'ler gündemde ama ABD'nin bölgemizde oynayacağı oyununu temelini teşkil eden Büyük Ortadoğu Projesi sadece dar bir çevre tarafından gündeme getiriliyor. İlerde karşılaşacağımız en büyük tehdit Büyük Ortadoğu Projesi tarafından tatbikata konulacak.

Kovd-19 salgının geldiği nokta ortada vaka artışında adeta şampiyonluğa gidiyor. Durumumuzu gösteren grafikler yetersiz kalıyor. Kaybolan canlar günlük yüzlerle dört yüzlerle ifade ediliyor.

Ancak bazı çevreler neredeyse ülkede yaşayan 84 milyon vatandaşımızın tavrını göstermeye kalkıyorlar. Bunu kabullenmemiz mümkün değil. Bütün sıkıntılara rağmen vatandaşlarımız bu konuda dünyada gördüğümüz ülkelerin arasında en ileri noktalarda tavır sergileyen bir ülke konumunda.

128 MİLYAR DOLAR TEPKİSİ

Son zamanlarda gündeme gelen 128 milyar dolar ne oldu? Herkes bunu soruyor. Ben 128 milyar dolar ne oldu yerine son yapılan açıklamalar gösterdi ki aslında ne olduğu az çok belli. 128 milyar dolar Merkez Bankası'ndan hazineye, hazineden devlet bankalarına, devlet bankalarından birilerine gitmiş. İstenen şu; O birileri kim? 'Listeleri var biliyoruz.' E tamam açıklayın. Bu kadar basit bir iş. Var diyorlar rakamlar, açıklayın o zaman. Kimlere gitmiş, kimler kullanmış bunu. Çünkü arada büyük bir rant var. Para ne oldu değil, kime gitti.

Bu para nereye gitti derken iz değerlerimizden birçok şeyi kaybediyoruz Bunun farkına bile değiliz. 128 milyar doları bıraktık bir tarafa Türkiye'de adalet ve ahlak nerede?

Siz üretimi bütünüyle terk edersiniz, sadece hizmet yatırımlarına destek verirseniz; o zaman bugün içine sürüklendiğimiz durum kaçınılmaz hale gelir.

Siz Kanal İstanbul'la uğraşacağınıza biraz da ithalat ihracat dengesini düzeltecek yatırımlarla kendi kendimize en azından yatırımda yeterli hale gelecek yatırımlarla uğraşın.

Merkez Bankası ekside (-) çalışan bir ülke haline geldik. Bu bugünkü iktidarın kabahatidir. Başka kimseye bu kabahati yükleme hakları yoktur.

Yine iktidar bir adım atmış, 3 milyar elektrik şirketlerine para ödeniyor ama hemen tedbiri alınıyor bu, gelecek faturada vatandaşa yansıtılacak.

Politika