Temel Karamollaoğlu'ndan Abdullah Gül değerlendirmesi!

Temel Karamollaoğlu'ndan Abdullah Gül değerlendirmesi!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığına aday isim tartışılmalarını değerlendirerek,"“Ortada fol yok yumurta yok dereyi görmeden paça sıvanmaz ki." şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığına aday isimlerin tartışılmasını değerlendirerek, “Ortada fol yok yumurta yok dereyi görmeden paça sıvanmaz ki. Cumhurbaşkanlığı adaylığı seçim kararı alınmadan gündeme gelmez, seçim gözükecek en azından 3 ay sonra mı, 6 ay sonra mı, 1 sene sonra mı? Şimdiden cumhurbaşkanlığı adaylığını gündeme getirmek Türkiye’nin dikkatini dağıtmak için girişimdir” dedi.

FOX TV'de Çalar Saat programına katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığına aday isimlerin tartışılmasını değerlendirdi. Seçim kararı almadan aday konuşulmasının doğru olmadığını ifade eden Karamollaoğlu, “Ortada fol yok yumurta yok dereyi görmeden paça sıvanmaz ki. Cumhurbaşkanlığı adaylığı seçim kararı alınmadan gündeme gelmez seçim gözükecek en azından 3 ay sonra mı? 6 ay sonra mı? 1 sene sonra mı? Şimdiden cumhurbaşkanlığı adaylığını gündeme getirmek Türkiye'nin dikkatini dağıtmak için girişimdir” diye konuştu.

“SUNİ GÜNDEM YARATMA ÇABASI”

Karamollaoğlu, cumhurbaşkanlığı adaylığı için Meral Akşener ve Abdullah Gül isimlerinin konuşulduğunun anımsatılması üzerine herhangi bir siyasi partinin genel başkanlığını yürüten, eskiden cumhurbaşkanı olan veya başka birilerinin cumhurbaşkanlığına aday olabileceğine dikkat çeken Karamollaoğlu, söylenen isimlere mahkûm olunmadığını belirterek şöyle dedi: * İktidar ve çevrelerinin Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığından korkup kormayacağını bilmiyorum ama öyle bir şekilde AKP gündem oluşturuyor ki basında medyada da sık sık başka haberlere yani ekonomi nereye gidiyor, pandemi ne olacak? * Bunlar vatandaşın günlük hayatında yer alıyor ama artık sıktı da biraz onun için yeni konuşacak mevzulara ihtiyaç var. Fakat ortada fol yok yumurta yok dereyi görmeden paça sıvanmaz ki. * Cumhurbaşkanlığı adaylığı seçim kararı alınmadan gündeme gelmez seçim gözükecek en azından 3 ay sonra mı? 6 ay sonra mı? 1 sene sonra mı? Şimdiden Cumhurbaşkanlığı adaylığını gündeme getirmek Türkiye'nin dikkatini dağıtmak için girişimdir.

“BEN LAFA BAKMAM BEN TÜKETTİĞİM ENERJİYE BAKARIM”

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın sosyal medyadan, “Yenilenebilir kaynaklarımız ve ürettiğimiz enerjimizle Türkiye, ekonomik bağımsızlığını tüm dünyaya gösteriyor. Millî enerji ve maden stratejimizle elhamdülillah hedeflerimize tek tek ulaşıyoruz” notuyla yaptığı paylaşımı değerlendiren Karamollaoğlu, şunları söyledi:

* Algı operasyonunda AKP dünyada en önde gelen en başarılı partilerden bir tanesi. Arkadaş ben lafa bakmam ben tükettiğim enerjiye bakarım, ne kadar ödediğime bakarım.

* Siz bununla Türkiye'nin kendine yeterli bir ülke haline geldiğini söylüyorsanız bunu rakamlarla ispat etmek mecburiyetindesiniz. Şu sıralar Türkiye'de ekonomi dibe vurmuş birçok tesis kapanmış.

* Ekonomideki elektrik tüketimi iyice azalmış yaz aylarındayız evet yaz aylarında soğutma için harcanan elektrik biraz fazladır.

* Elektrik tüketimi evlerde, sokaklarda caddelerde eskiyle kıyas edilemeyecek kadar az tabi, kışla kıyas edilemeyecek kadar.

* Dünyada bu konuda çaba sarf eden ülkelerden birisi Türkiye olmalı ancak şimdiye kadar neredeydiniz? Neyle yapıyorsunuz? Kurduğunuz enerji santrallerinden enerji bölümü motorları nereden geliyor, biz mi üretiyoruz bunların tamamını yoksa dışarıdan mı alıyoruz? Kısmen üretebiliyorsak bile başarı sayılır.

“ALENEN İFLAS İLANINDA BULUNACAKLAR, ÖDEYEMİYORLAR”

Türkiye'nin dış ticarette açık verdiğini ileri süren Karamollaoğlu, “Biz neden sürekli dış ticarette açık veriyoruz? Neden dış borçlarımızı ödeyemez hale geldik? Ben geçen hafta Türkiye'nin maratoryum noktasına geldiğini söylemiştim. Artık alenen iflas ilanında bulunacaklar, ödeyemiyorlar. İşsizlik almış başını gidiyor, fiyatları zirve yapmış, doları tutamıyorsunuz hazinede para kalmadı 200 milyar doları harcadınız tam takır olduk borç ne demek borçlu hazine. Böyle bir ortamda Türkiye'nin ekonomik problemlerini çözdüğünüzü yok efendim kendi kaynaklarımızın yeterli olduğunu söylemek sadece bir algı operasyon yapmaktır” ifadelerini kullandı.

“HÜKÜMETİN ÖMRÜ KANAL İSTANBUL'U BİTİRMEYE YETMEZ”

Karamollaoğlu AKP'nin inşaat alanına ağırlık verdiğini ifade ederek şöyle konuştu:

* İşleri güçleri bir yerde fırsatını bulup inşaat yapmak başka bir şeye de akılları ermiyor işte Kanal İstanbul. Birden bire atladık nereden çıktı İstanbul Kanal'ı bize ne getirecek ne götürecek hiç belli değil ama bir şeyi getireceği kesin görünüyor, arsa rantı.

* Herkes gitmiş İstanbul Kanalı’nın geçeceği yeri önceden görmüş öğrenmiş, arsaları çiftçilerden bedavaya satın almış şimdi rant bekliyor. İstanbul Kanalı yapılmazsa bütün bunlar isyan eder.

* Bu hükümette İstanbul Kanalı’nı yapmaktan vazgeçmem diyor ama benim kanaatim onu bitirmeye ömrü yetmez çünkü artık vatandaş uyandı, uyanıyor gerçekleri yaşayarak görüyor. Söz bir noktaya kadar geçerlidir bir noktadan sonra sözün etkisi biter.

“AKŞENER'İN TAVRINI DA TAKDİR EDİYORUM”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yaptığı ‘evine dön' çağrısının ardından Saadet Partisi'nin de seçim öncesinde davet beklemediğini belirten Temel Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

* Beklemiyoruz çünkü biz tavrımızı çok net gösterdik. Bu iş başkanlık sistemi ortaya çıktığında başlamıştı. Biz prensip itibariyle başkanlık sistemine karşı değiliz ama Anayasa’nın Meclis’in üstünde bir başkanlık sistemine karşıyız.

* Mutlaka başkanlık parlamento tarafından denetlenmeli onun için de hem referandum da hem de arkasından yapılan seçimlerde biz bize yapılan bu tekliflere karşı net bir tavır sergiledik. Bundan sonra da ben böyle bir teklifin geleceğine pek ihtimal vermiyorum.

* Akşener’in tavrını da takdir ediyorum çok net ifadeler kullandı, Ben böyle bir teklife rıza gösteremem çünkü benim ileri sürdüğüm şartları o da ileri sürdü, ‘böyle bir sistemi benimseyemem’ dedi tebrik ederim.

* Ancak bizim için şu anda hep seçim gündeme getiriliyor ben iktidarın bugünkü haliyle seçime gidebileceğine ihtimal vermiyorum. İktidar derken Sayın Cumhurbaşkanı'nın ihtimal vermiyorum çünkü şuanda sürekli olarak güç kaybediyor.

* Önümüzdeki bir sene içerisinde benim kanaatime göre seçim olmaz ancak bir seneden sonra yani önümüzdeki Eylül'den itibaren seçim beklentisi olur çünkü bundan sonra Sayın Cumhurbaşkanı 2 yıllık bir dönem kalmış kendisinin de artık ayakta duracak bir hali kalmamış vatandaşdan da destek her geçen gün azalıyor o halde zararın neresinden dönerse kardır mantığıyla bir seçime gidebilirler.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 20:20 Bursa Bülbülü filmi oyuncuları kimdir, konusu nedir? Bursa Bülbülü nerede çekildi, kaç yılında vizyona girdi?
 2. 20:01 HEDEP’in yerel seçim kararı sonrası CHP'den açıklama: "Yarın gerekli cevabı verecek"
 3. 20:00 SAFİR 14. BÖLÜM KESİNTİSİZ İZLE! ATV SAFİR dizisi yeni bölümde neler olacak? İşte son bölüm özeti!
 4. 19:50 NE GEMİLER YAKTIM 1. BÖLÜM TEK PARÇA İZLE! Ne Gemiler Yaktım dizisi ilk bölümde neler olacak? İşte konusu ve oyuncuları
 5. 19:35 Selahattin Demirtaş yargılandığı davada savunma yapacak
 6. 19:23 İYİ Parti, CHP'nin yerel seçim işbirliği teklifine HAYIR dedi
 7. 19:22 Tayyar Öz ve Özlem Öz’ün 3 şirketine kayyum atandı
 8. 19:05 Adana Demirspor, Patrick Kluivert ile yollarını ayırdı
 9. 19:00 BAMBAŞKA BİRİ bu akşam yok mu, neden yok? Bambaşka Biri yeni bölüm ne zaman? 4 Aralık 2023 FOX TV yayın akışı
 10. 18:00 Acımasız bir savaşçı, zeki bir girişimci ve fedakâr bir anne
 11. 17:40 Ne Gemiler Yaktım hikayesi ne, gerçek mi, uyarlama mı? Ne Gemiler Yaktım dizisi nerede çekiliyor?
 12. 17:10 Hülya Avşar masaya çıkarıp poposunu ısırmıştı! Yetenek Sizsiniz'in minik Baha'sı büyüdü, kocaman oldu! Son haline yorum yağdı
 13. 17:10 'Ölümlü Dünya 2' yılın rekor açılışını yapan Türk komedi filmi oldu
 14. 17:00 Suicide Squad animesi heyecanlandırdı
 15. 16:40 Ne Gemiler Yaktım'ın Rutkay'ı Berk Hakman kimdir, nereli ve kaç yaşında? Berk Hakman'ın oynadığı diziler
 16. 16:20 Aile'nin Devin'i Serenay Sarıkaya'nın şıklığının bedeli dudak uçuklattı! Kırmızı takımı için bakın ne kadar ödemiş
 17. 16:20 Ne Gemiler Yaktım'ın Başkomiser Toprak'ı Erkan Kolçak Köstendil kimdir, nereli ve kaç yaşında? Erkan Kolçak Köstendil dizileri
 18. 16:00 Ne Gemiler Yaktım'ın Fidan'ı Devrim Özkan kimdir? Devrim Özkan nereli ve kaç yaşında? Dizi ve filmleri
 19. 16:00 OMODA 5 EV ile tanışın
 20. 15:40 NE GEMİLER YAKTIM KONUSU VE OYUNCULARI: Ne Gemiler Yaktım oyuncuları kimler, konusu nedir? Show TV'nin yeni dizisi izleyiciyle buluşuyor
Politika Haberleri