Tesla, bazı arabalarını geri çağırıyor

Tesla, bazı arabalarını geri çağırıyor

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi web sitesinde 2021 ve 2022 Tesla Model S ve X araçlarının yanı sıra 2022 Model 3 ve Y araçlarının sahiplerini bilgi-eğlence sistemini etkileyen bir aşırı ısınma sorunu hakkında bilgilendiren bir duyuru yayınladı.

 Ajansa göre, bir yazılım hatası, etkilenen modelleri hızlı şarj etmek üzereyken veya zaten bunu yaparkbir duyuru yayınladıen bu sistemlerdeki CPU’ların aşırı ısınmasına neden oluyor. Daha sonra işlemci çok ısındığında yavaşlayabilir veya yeniden başlayabilir. NHTSA duyurusunda, “Gecikmeli veya yeniden başlatılan bir CPU, orta ekranın arka görüş kamerası görüntüsünü, vites seçimini, ön cam görüş kontrol ayarlarını ve uyarı ışıklarını görüntülemesini engelleyerek çarpışma riskini artırabilir” diyor.

Tesla, 130.000 aracını geri alıyor!

Reuters Salı günü bildirdiğine göre, geri çağırma yaklaşık 130.000 arabayı kapsıyor. Tesla, sorunu çözmek için kablosuz bir güncelleme yayınlayacak. Tesla’nın 4 Mayıs’ta paylaştığı bir zaman çizelgesinde şirket, hatayla ilgili herhangi bir kaza, yaralanma veya ölümden haberdar olmadığını söyledi. Tesla, bu yıl şimdiye kadar 11 geri çağırma yayınladı ve bunu Dodge’un ana şirketi Stellantis ile 2022’de dördüncü sıraya bağladı. Yılın başlarında, şirket hatalı emniyet kemeri çanları nedeniyle 817.000’den fazla aracı geri çağırdı ve bu son eylemi daha küçük geri çağırmalar arasına koydu.

Samsung, 5G’den 50 kat daha hızlı 6G üzerinde çalışıyor

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji