Tesla otopilot sistemi güncellenecek

Tesla otopilot sistemi güncellenecek

Tesla’nın çok güvendiği Tesla otopilot modu ile ilgili akıllarda soru işareti kalmasının en önemli nedeni geçen yıl otoyolda yaşanan bir kazaydı. Kamyon

Tesla’nın çok güvendiği otopilot modu ile ilgili akıllarda soru işareti kalmasının en önemli nedeni geçen yıl otoyolda yaşanan bir kazaydı. Kamyon kazasının en önemli nedeninin Tesla otopilot sistemine çok güvenilmesi olduğu ifade edildi. Ayrıca raporlarda otopilot modunun sürücülere çok fazla rahatlık sağladığı ve bunun da dikkatsizliğe neden olduğu söylendi.

Tesla araçlarının otopilot modu birçok işi sürücü yerine yapıyor. Tesla’nın otopilotu 2. Seviye Yarı Otonom Sistem olması nedeniyle hız sabitleyici, otomatik park etme ve otomatik şerit değiştirebilme gibi birçok özelliği kendisinde taşıyor.

Onlarca sensörden oluşan bir sensör takımı, 8 kamera, radar ve ultrason gibi ekipmanlar Tesla araçlarında çevredeki hareketleri algılayabilecek bir kapasite yaratıyor. Böylece sürücüler pek bir şey yapmadan uzun bir yolculuk yaşayabiliyor. Her ne kadar bu durum çok olumlu görünse bile aslında sürücüler için gereksiz bir özgüven sağlayabiliyor.

Devil May Cry 2 şimdi de Nintendo Switch için geliyor

Tesla şirketinin CEO’su Elon Musk otopilot konusunda bazı sınırlamalar getireceklerini ifade etti. Peki sizce de otopilot modu gerçekten güvenli mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Bilim Teknoloji