''Tetikçi yazardan ''etnik temizlik'' matematiği''

''Tetikçi yazardan ''etnik temizlik'' matematiği''

AKP''nin tetikçi kalemlerinden Ömer Turan, Türkiye''de yaşayan halkları hedef aldı.

AKP'nin provakatör isimlerinden Ömer Turan, sosyal medya hesabından Türkiye'de 'etnik temizlik' hesabına girişti. 

Twitter hesabından ilk önce "Türkiye'deki nüfusun en az % 85 etnik olarak Türk. Diğer yüzde 15 ise, kendi içinde en az 10 etnik grup barındırıyor" diyen Turan, "Bunların çoğu da kendini kimlik olarak Türk görüyor ifadelerini kullandı. MHP kurucusu Alparslan Türkeş'in 'Mozaik değil ulan mermer, mermer' sözüne atıfta bulunan Turan mesajlarına "Türkiye etnik fazla mozaik değil bir mermerdir. Birileri kudursa da Bunu söylemeye devam edeceğim" ifadeleriyle devam etti. 

Ömer Turan'ın mesajlarını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun HDP'yi ve CHP'yi hedef alan açıklamasından hemen sonra paylaşması dikkat çekerken, Turan'ın sözleri sosyal medyada 'etnik temizlik hesabı yapıyor' şeklinde yorumlandı. 

Turan'ın açıklamaları şu şekilde:

Türkiye'deki nüfusun en az % 85 etnik olarak Türk. Diğer yüzde 15 ise, kendi içinde en az 10 etnik grup barındırıyor. Bunların çoğu da kendini kimlik olarak Türk görüyor. Türkiye etnik fazla mozaik değil bir mermerdir. Birileri kudursa da Bunu söylemeye devam edeceğim.

Bu ülke bir Türk yurdudur. Bu devlet bir Türk devletidir. Bu Ordu Türk ordusudur. Bu millet Türk milletidir. Gerekirse bunu Dağa Taşa tekrar yazarız. İslam ve Türk düşmanı faşistlere pabuç bırakacak değiliz.

Birileri 7/24 kendi etnik kökenlerini söylediğinde bu hak hukuk oluyor ama biz nedense Türküz deyince anında faşist İlan ediyoruz. Türk düşmanı bu faşist algıyı kırmak için Türk kelimesini olabildiğince fazla kullanacağım, hemde Altını çize çize. Türküz, Türküz, Türküz.

İslamcı postuna bürünmüş bu kürtçüler az daha konuşursa, bio'ma 'Ne mutlu Türk'üm diyene' yazacağım. Bunlar bize senelerdir Türk'üm demek kavmiyetçilikdir dediler, kendileri şimdi 7/24 Kürdistan diyor, HDP diyor, Rojava diyor, Büyük Kürdistan diyor. Ne safmışız ya.

Türk islamdır, Türk beklenendir, Türk adalettir. Türk, merhamettir, hoşgörüdür, tevazudur. Türk'ün hüküm sürdüğü yerde istikrar ve adalet, çekildiği yerde kaos ve zulüm vardır. Türk İslamın sancaktarı, ümmetin umudu, küfrün korkulu rüyasıdır. Ya Rab, Türkü Cihana hakim kıl."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika