Tezcan: Kahraman, göğsünü gere gere söyleyemiyor

Tezcan: Kahraman, göğsünü gere gere söyleyemiyor

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Bülent Tezcan gerçekleştirdiği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.Tezcan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:'UTANGAÇ BİR BİÇİMDE SÖYLEMESİ 26. DÖNEMİN...

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Bülent Tezcan gerçekleştirdiği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Tezcan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

'UTANGAÇ BİR BİÇİMDE SÖYLEMESİ 26. DÖNEMİN TALİHSİZLİĞİ'
Yaşanan süreçte Türkiye'nin laikliğe ihtiyacının bu kadar çarpıcı bir şekilde ortaya çıkması, toplumun laikliği bu kadar sıkı sahiplenmesi Kahraman'ı bunları söylemek zorunda bırakmıştır. Kuşkusuz ki bu önemlidir ancak yeterli değildir. Karaman ğöğsünü gere gere laikliği getirenleri rahhmetle anıyoruz diyememesi 26. dönemin talihsizliğidir.

'GEÇMİŞİYLE KAVGA ETTİREN ANLAYIŞA KARŞIYIZ'
Cumhuriyeti kuran kadroların, Osmanlı birikimini devralıp cumhuriyeti kurması bizim değerli parçalarımızdır. Abdülhamit'ten sonra ki dönemi 'reklam arası' diyenlerin aksine biz ne cumhuriyeti, ne Osmanlı'yı ne de Selçuklu'yu reddediyoruz.

SEÇİM BİLDİRGEMİZ YİNE EZBERİ BOZACAK
24 Mayıs günü adaylarımızı ve seçim bildirgemizi kamuoyuna açıklayacağız. CHP, nasıl ki 7 Haziran seçimlerinde ezberi bozan bir bildirge ile iktidarın bizi taklit etmesini sağladıysa bunu yine yapacak. Bildirgemiz içerisinde toplumsal barışı, ekonomiyi, gençleri, kadınları yani herkesi ilgilendirecek fikirlerimiz var.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika