TFF'nin 'amatör' İtalya aşkı. Ama amatör sporlarla ilgili sevda yok

TFF'nin 'amatör' İtalya aşkı.  Ama amatör sporlarla ilgili sevda yok

TFF'nin 'amatör' İtalya aşkı. Ama amatör sporlarla ilgili sevda yok

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez, İtalya'nın şampiyonluğunu sosyal medya hesabından kutladı.

ali-dusmez1.png
Ancak aynı Düşmez'in sorumlu olduğu amatör liglerle ilgili çözüm önerisi paylaşımları yok. 

"Amatör Lig maçlarını izlemeyen Amatör Sporlar Federasyonu Başkanı Düşmez"

Ali Düşmez aynı zamanda Amatör Sporlar Federasyonu Başkanı.
Ancak Düşmez zamanında özellikle son bir yıldır bir çok sporcu evine ekmek götüremedi.
Amatör ligilerde oynayanlar için çözüm önerisi üretilmedi. 
Düşmez ile ilgili en net eleştiriyi, İstanbul ASKF eski Genel Başkan Yardımcısı ve Küçükçekmece kulüpler Birliği Başkanı Seymen Gençtürk yapmıştı ve şunları söylemişti:

“Nihat Bey’e bu yanlış bilgileri veren Başkan Vekili Ali Düşmez’dir. Ali Düşmez’in amatör maç izlemediğini herkes bilir, Ali Bey’in derdi başka… TFF Başkanı’na verdiği yanlış rapor neticesinde birçok sporcu başta olmak üzere spor ailesi mağdur oldu. Ali Düşmez 5 makamı boşuna işgal ediyor, 9 yılda amatörleri bitirdi. Kendisine kariyer planlarından vazgeçip giderayak amatör futbol için en küçük bir gayret ve çaba gösterse daha hayırlı olacaktı. Ali Düşmez’in spor camiasına verebileceği hiç bir hizmetin olmadığını 2014 yılında kendisine karşı aday olduğumuzda da söylemiştim. Yıl 2021 ve aynı şeyleri söylemeye devam ediyorum. Ve haklı olduğumuzu tüm Türkiye gördü. Bunca zamandır amatörlerle ilgili tüm yetki koltukları kendisinde olmasına rağmen ‘benim yetkim yok’ diyerek açıklamalar yapan Düşmez, üzülerek belirtmek isterim ki tabiri caizse topu taca atmıştır. Kendisine sormamız gerekir;  Bu yetki sizde yoksa neden bu makamları boşuna işgal ediyorsunuz, neden istifa etmiyorsunuz?  Ali Düşmez’in hiçbir şey anlaşılmayan sözlerinden tek anladığımız “Ben amatörleri bitirdim, beni alkışlayın” demektir.

 

Hamit Altıntop'un paylaşımı

Milli Takımlar Alt Yapıdan Sorumlu Yöneticisi Hamit Altıntop da İtalya'nın şampiyonluğu ile ilgili paylaşımda bulundu.

hamit.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor