Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in tutuklu ablası: İlgim olsa kaçmaz mıydım?

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in tutuklu ablası: İlgim olsa kaçmaz mıydım?

Thodex kripto para borsası üzerinden dolandırıcılık yapıldığı gerekçesiyle haklarında dava açılan yurt dışında tutuklu bulunan Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya Güven Özer ve Serap Özer’in de aralarında bulunduğu 6 tutuklu sanık getirildi. Tutuksuz sanıkların da katıldığı duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu.

“ARAMIZDA ŞAKALAŞMA BİLE OLMAZDI”

Duruşmada söz alan Faruk Fatih Özer’in tutuklu ablası sanık Serap Özer, “Bizim aramızda Faruk Fatih Özer’le şakalaşma bile olmazdı. Maaşlı çalışanıydım. Muhasebe görevindeydim. 18 aydır tutukluyum. 4 yıldır yatalak annemle ilgileniyordum, şu an ilgilenen kimse yok çünkü ben kendimi aklayamıyorum. Tüm yetki Faruk Fatih Özer’de. Yurt dışına çıktığını bile medyadan öğrendim.” dedi.

“İLGİM OLSA KAÇMAZ MIYDIM”

Üzerine atılı suçlarla ilgili en ufak bir ilgisinin olmadığı savunan Özer, “İlgim olsa Faruk beyle kaçmaz mıydım. Faruk Fatih Özer, mart ayından beri ödemeleri yapıyormuş. Zarar gidermeleri o yapıyor. Ben istesem bile yapamam çünkü maaşlı çalışanıyım. Biliyorsunuz 30 Ağustos’ta tutuklandı ve iadesi olacak. Üzerime atılı hiçbir suçu kabul etmiyorum. Tahliyemi talep ediyorum.” diye konuştu.

Diğer tutuklu sanık Güven Özer ise dosya kapsamında 186 sanığın ifadesinin alındığını, kendisi dahil hiç kimsenin suç işlemediğine inandığını ifade ederek tahliyesini istedi.

Duruşmaya katılan bazı mağdurlar da zararlarının karşılanmadığını belirterek, sanıklardan şikayetçi olduklarını dile getirdi.

KIRMIZI BÜLTEN KARARINA DEVAM

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk halinin devamına hükmederek, Faruk Fatih Özer hakkında çıkarılan kırmızı bültenin devamı yönünde karar verdi. Heyet duruşmayı 16 Aralık’a erteledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yargı