Thodex'in sahibi hala kayıp!

Thodex'in sahibi hala kayıp!

467 gün önce yazdığımız haber: Türkiye'nin en büyük üçüncü borsası battı mı?#Thodex Kripto para borsası kullanıcılarını mağdur etti! 24 saati aşkın süredir transfer yapmıyor

ABC Gazetesi olarak Thodex'deki krizi, Faruk Fatih Özer yurt dışında kaçmadan 24 saat önce yazdık.
Faruk Fatih Özer'in kurucusu olduğu şirket ile yaşananları anlattık.
Flaş Flaş diye duyurduk.
Ancak hiç bir önlem alınmadı ve 24 saat sonra Faruk Fatih Özer yurt dışına kaçtı.

İşte 19.04.2021'de saat 14:52'de ABC Gazetesi'nde yer alan haberimiz:

Bu da haber yayına girdikten sonra paylaştığımız Tweet

 

#Thodex Kripto para borsası kullanıcılarını mağdur etti! 24 saati aşkın süredir transfer yapmıyor

 

Thodex konusunu ilk günden beri takip eden avukat Oğuz Evren Kılıç, hem kaçışı duyurdu hem de neler yapılması gerektiğini sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı

 

Kullanıcıların banka hesaplarından nakit gönderimlerine kısa sürede onay vererek kripto para almalarını sağlarken farklı borsalara veya kendi cüzdanlarına kripto paralarını çekmek isteyen kullanıcıların işlemlerine onay vermeyerek vatandaşları maddi zarara uğrattı.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ GÖSTERDİLER

Sosyal medyada bazı kullanıcılar günlerdir para çekme işlemi yapamadıklarını dile getirerek tepki gösterdi. Kullanıcılar telefon numaralarından ilgili borsa firmasına ulaşamadıklarını ve web sitelerindeki destek sistemi üzerinden geri dönüş sağlamadıklarını belirttiler.

Bazı kullanıcılar borsa firmasının elinde yeteri kadar coin olmadığı için transfer işlemi yapamdığını idda etti. Firma yetkililerinden herhangi bir resmi açıklama yapılmış değil.
 

POLİS İLE BİRLİKTE THODEX'E GİRİLDİ

Polis eşliğinde ThoDex firmasının Nida Kulesine giden mağdurlar dolandırıldıklarını yazdılar

thodex.jpg

MADDİ ZARARLAR OLUŞTU

Kullanıcılar, yüksek fiyattan satın alarak farklı cüzdanlara transfer işlemi gerçekleştirmek istediklerini ve halen transfer işlemlerinin gerçekleşmemesinden dolayı maddi zararları olduğunu belirttiler.

Thodex'in değeri düşüyor. Anlık takip için lütfen tıklayınız

thodex-borsa.jpg

 

 

PARA ÇEKMEDEKİ GECİKME İNSANI KORKUTUYOR

Bir kullanıcı, şikayet mesajında para çekimi için telefona onay gelmediğini ve sorunla ilgili yazdığı maillere cevap verilmediğini belirtti. Kripto para alım satımında sorun yaşayan bir başka kullanıcı ise, "Para yatırırken maksimum 2 dakikada işlem gerçekleşirken para çekmede böyle problem olmamalı. Hem güven sarsıyor hem insan korkuyor." ifadelerini kullandı.

KULLANICILAR YURT DIŞI BORSASINA YÖNELDİ

Türkiye merkezli bazı kripto para borsalarında kullanılar benzer sorunları yaşamakta olduklarını belirtiyor. Bazı kullanıcılar, yerli kripto para borsalarında işlem yapamadıklarını ve cüzdanlarını kullanamadıklarını belirterek yurt dışındaki borsalarına yönelmek zorunda olduklarını söylediler.

Salı akşam saatlerinde de Thodex sayfasını kapattı

thodex1.jpg

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Kripto Para