Thor: Love and Thunder'ın kötü karakteri, Harry Potter yüzünden değiştirilmiş

Thor: Love and Thunder'ın kötü karakteri, Harry Potter yüzünden değiştirilmiş

Marvel Sinematik Evreni'nin (MCU) en yeni filmi Thor: Love and Thunder, 8 Temmuz 2022 tarihinde bekleyenleriyle buluşacak.

Webtekno'da yer alan habere göre  yeni Thor filmi, Marvel çizgi romanlarından tanıdığımız kötü karakter Gorr the God Butcher’ı ilk kez beyaz perdeye taşıyacak olması nedeniyle de merakla bekleniyordu. Bu karakter, Batman rolüyle tanıdığımız Oscar ödüllü ünlü oyuncu Christian Bale tarafından canlandırılmıştı. Şimdi gelen açıklamalar ise karakterin yapımda çizgi romanlardan biraz daha farklı olacağını ortaya koydu.

Bale tarafından canlandırılan Gorr, çizgi romanların aksine kafasından uzanan kısımlara sahip olmayacak. Bunun yanı sıra karakterin siyah kıyafeti de filmdeki versiyonunda bulunmayacak. Dikkat çeken diğer bir değişiklik ise Gorr’un suratı. Bu karakter çizgi romanlarda burnu olmayan düz bir surata sahip; ancak Bale’ın Gorr’u bunun aksine bu organa sahip olarak karşımıza çıkacak. 

Thor’un bir önceki filminin de yönetmeni olan Taika Waititi, bu korkutucu karakterin görünümündeki bazı değişikliklerin nedeni ile ilgili açıklamalarda bulundu. Oscar ödüllü Yeni Zelandalı sinemacı, görünüşteki değişikliğin sebebinin Harry Potter serisinden tanıdığımız Lord Voldemort olduğunu ifade etti. 

46 yaşındaki yönetmen IGN'e yaptığı açıklamalarda, “Gorr’un çizgi romanlardaki yüzü ne yazık ki Voldemort’a benziyor. İnsanların böyle bir bağlantıyı otomatik olarak yapacaklarını düşündüm. Bu yüzden çizgi romanlardaki görünüşten belli unsurlardan kopmadan ayrılmaya karar verdik” ifadelerini kullanarak Voldemort’un ikonik suratının bu değişikliğe neden olduğunu aktardı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Kültür Sanat